Zlovestné melódie, hluk aj psychedélia v bratislavskej Fuge.

Psychedelic, krautrock, noise pop, shoegaze, no gaze… To všetko sú škatuľky, často skloňované pri troch zaujímavých menách gitarovej scény, ktoré sa v stredu 13. novembra predstavia v bratislavskom priestore Fuga. Svoj nový album uvedú Holanďania The Sweet Release Of Death, do temných hlučných stien sa ponoria českí Manon Meurt a na psychedelický výlet nás zoberú Nemci Flying Moon In Space.

Rotterdamské trio The Sweet Release of Death na čele so speváčkou a basgitaristkou Aliciou Bretón Ferrer si „libuje“ v surových zlovestných melódiách, úderných bicích a v skreslených gitarových plochách. Na tohtoročnom festivale Sharpe to bol (vraj) jeden z najlepších koncertov. Do Fugy si odskočia len pár dní po účinkovaní na prestížnom festivale Le Guess Who v Utrechte. Do Bratislavy sa vrátia s čerstvým novým albumom „The Blissful Joy of Living„, ktorý vyšiel len 10. októbra na Subroutine Records.

Manon meurt sú majstri v kontrastoch tichých a hlučných pasáží a v epických gradáciách svojich piesní. Éterickému (v tom najlepšom slova zmysle) spevu Kateřiny Elznicovej a reverbom gitaristu Vojty Pejšu dodávajú práve bicie Jiřího Bendla ten správny punc. Úplne nový rozmer priniesol do kapely talentovaný klávesista Dave Tichý, s ktorým momentálne intenzívne pracujú na ďalšom albume. Manon meurt po rokoch zľahka spomalili a potemneli, no atmosfére to ešte o to viac pridalo. Nasvedčuje tomu aj nový singel Beyond Beside:

Sedemčlenná kapela Flying Moon In Space z Lipska mieša krautrock s psychedéliou a live technom. Repetitívne paterny, glitche a vrstvenie liniek navádzajú až hypnotickú atmosféru. Sami členovia kapely z Lipska pozývajú poslucháča na „prechádzku vzrušujúcou rozprávkou„, v ktorej „some may dance, some may stare, others vomit hypnotic waves of well-being„.

Koncert sa koná v spolupráci promotérskych zoskupení NAA a Real Something. 

FB event: https://www.facebook.com/events/1679193712213071/

The Sweet Release Of Death
https://www.facebook.com/TheSweetReleaseOfDeath/

Nový album The Blissful Joy of Living:
https://thesweetreleaseofdeath.bandcamp.com/
https://open.spotify.com/album/0dumypTyKkDFMse31l6eyV

Manon meurt
https://www.facebook.com/manonmeurt/
http://manonmeurt.com/

Flying Moon In Space
https://www.facebook.com/flyingmooninspace/
https://flyingmooninspace.bandcamp.com/

Zdroj: TS