ZAŽITE KINO U VÁS DOMA! ONLINE PONUKA ARTOVÝCH FILMOV RASTIE.

V súčasnej dobe zasiahnutej pandémiou sa kultúra čoraz viac presúva do širokého online priestoru. Ako sa v množstve mediálnych obsahov orientovať? Zamerajte sa na klubové filmy, ktoré sú zárukou kvalitného filmového zážitku. Častokrát ide o filmy, ktoré sú ocenené festivalovými a diváckymi cenami, tituly známych režisérov, a filmy s umeleckou hodnotou. Novinkou sú čerstvé tituly, ktoré sa objavili v kinách len nedávno, či dokonca online premiéry. Stavte na kvalitu a pozrite si filmy z katalógu Asociácie slovenských filmových klubov.

Na VoD ASFK sledujete filmy vo vysokom rozlíšení, bez reklamy, s kvalitným prekladom a navyše legálne. Práve tieto atribúty sú dôvodom narastajúceho úspechu sledovanosti VoD platformy. Každý ponúkaný film prechádza procesom výberu a aj dramaturgia pružne reaguje na aktuálnu situáciu. Je pravdou, že náročnejšie snímky si vyžadujú náročnejšieho diváka, no aj táto cieľová skupina má svoje opodstatnenie. „Vnímame že najmä v tomto čase, keď je audiovizuálny trh opäť nútený prejsť do presýteného online priestoru, privíta divák kvalitnú ponuku“, prezrádza Jakub Zipser, koordinátor distribučných projektov ASFK. 

Ponuka filmov každým týždňom rastie. Ich vzhliadnutím aspoň minimálnou čiastkou podporíte distribučné spoločnosti, ktorých činnosť bola opätovne prerušená. Tento rok totiž filmovému priemyslu nepraje. Viaceré tituly niekoľko krát presúvali dlho očakávané premiéry. Prvým premiérovým online filmom, ktorý nestihol divákov v kinosálach, je dokument o Janovi Švankmajerovi – Alchymická pec. Jan Švankmajer je filmový tvorca a výtvarník, ktorý je pojmom na celom svete. Česko-slovenský celovečerný film Alchymická pec, ktorý tento rok uviedol v januári tohto roka vo svetovej premiére prestížny festival v Rotterdame, je výnimočným a živým portrétom tohto originálneho surrealistu. Alchymická pec vstúpila do distribúcie vo štvrtok 15. októbra, na VoD platofrmách DaFilms a ASFK.

Na súčasnej VoD platforme ASFK nájdete cez 20 titulov, medzi ktorými objavíte filmové tromfy ako Parazit, Všetci to vedia, Divoké historky, Portrét ženy v plameňoch, Odnikiaľ, Pieseň mora, Príbeh lesa, Barani, Ma ma a iné.  Novinkou sú online premiéry, či nasadenia filmov, ktoré sa v kinách objavili len krátko. „Postupne budeme uvádzať silné a kvalitné klubové filmy na VoD platforme a dramaturgicky pripravovať aj dvojice žánrovo, tematicky alebo režisérsky spojené. Diváci sa môžu tešiť na filmy z nášho bohatého katalógu, staršie tituly aj premiéry zo začiatku tohto roka (Zbrusu Nový zákon, Komorná, Thelma, Leto, Jack stavia dom, Prvý zradca alebo Biely, biely deň).“ dodáva Zipser.

Výber filmov môžu ovplyvniť aj diváci, prostredníctvom zapojenia sa do ankiet na sociálnych sieťach. Fanúšikovia môžu zároveň získať lístky na vzhliadnutie filmu zdarma. Opätovne je spustené aj  prepojenie on-line distribúcie ASFK s projektom Kino Lumière doma. Kino Lumière doma je projekt, ktorý divákom sprostredkováva živý prenos filmu. Zámerom je ponúknuť divákom filmy, ktoré vstúpili do distribúcie krátko predtým, než kiná opäť zatvorila mimoriadna situácia spojená so šírením koronavírusu. Ide o diela, ktoré nemali príležitosť využiť svoj divácky potenciál. Z distribúcie ASFK mali diváci tento rok možnosť vidieť filmy: Zažiť to znovu, Matthias a Maxime, Biely, biely deň, či Portrét ženy v plameňoch…Ďalšie tituly postupne pribúdajú. Z noviniek sa diváci môžu tešiť na filmy ako Raoul Taburin, Alchymická pec, či La Gomera. Stále však veríme, že sa situácia čím skôr ustáli a my sa opäť uvidíme v kinosálach, ktoré považujeme za najlepšie miesto pre film. Zatiaľ môžete klubový film podporiť v online priestore na VoD Asociácie slovenských filmových klubov.

VOD ASFK: https://vimeo.com/asfk/vod_pages 
Viac informácií o projekte Kino Lumière doma: http://www.kino-lumiere.sk/klient-863/kino-241/stranka-15616
Facebook ASFK: https://www.facebook.com/asfk01
Instagram ASFK: https://www.instagram.com/asfk_insta/

Zdroj: ASFK