WORLD MUSIC FESTIVAL BRATISLAVA 9.-10. September 2016!

Na prvom ročníku medzinárodného world music festivalu sa predstavia interpreti domácej scény aj atraktívni zahraniční hostia. V sobotu večer sa zo svetovej špičky v Ateliéri Babylon zastavia – Zohar Fresco z Izraela a Christos Barbas z Grécka, francúzske duo Kevin Seddiki a Bijan Chemirani, 10 členná skupina Corcovado Salsa Club a populárna slovenská Muzička.

Zohar Fresco je vyhľadávaný izraelský perkusionista. Momentálne s úspechom koncertuje so svojim sólovým projektom Tof Miriam, inšpirovaný prastarým rámovým bubnom, rytmami a melodikou svojej vlasti.  V Bratislave vystúpi vo dvojici s Christosom Barbasom, gréckym skladateľom, spevákom a hráčom na  drevené dychové nástroje.

Francúzsky gitarista s tureckými koreňmi a spoluhráč Al Di Meolu, Kevin Seddiki a perkusionista z Marseille, Bijan Chemirani nahrali spolu album Imaginarium, ktorý úplne prirodzeným spôsobom spája tradičnú hudbu rôznych národov Stredomoria, džez a súčasnú hudbu do jedného fungujúceho celku.

Priestor dostane aj horúce latinskoamerické vystúpenie skupiny Corcovado Salsa Club s hudobníkmi z Peru, Guatemaly, Cuby a Rakúska. Táto desaťčlenná zostava uvedie temperamentnú zmes latinskoamerických štýlov ako salsa, reggaeton, merengue a bachata.

Festival uzavrie obľúbená slovenská skupina Muzička. Ponúkne prierez ľudovou hudbou v autentickom podaní. V roku 2015 sa, ako prvá slovenská skupina dostala do Top 10 výberu odborného Magazínu fRoots. Jej vystúpenie bude bodkou za prvým ročníkom World music Festivalu.

WORLD MUSIC FESTIVAL BRATISLAVA 9.-10. September 2016

Vstupné v predpredaji 10 EUR   /Ticketportal
na mieste 15 EUR

WORLD MUSIC FESTIVAL BRATISLAVA ponúkne  aj sprievodné akcie so vstupom voľným 9.-10 septembra ako koncerty skupín Trojka Zuzany Homolovej, Rusín Čendeš Orchestra, Mojše Band, Balkansambel či La3No Cubano. Súčasťou festivalu bude aj program pre deti, tanečné a hudobné workshopy, odborná konferencia, show v uliciach a Afterparty v KC Dunaj na Balkan Beats.

Viac na www.worldmusicfestival.sk

VIZUAL_ROJKO_world_music-hlvizual

Zdroj: World Music Festival Bratislava