Winter JazzFest Trnava aj túto zimu zahreje kvalitnou hudbou.

Po úspešnom minuloročnom hudobnom sviatku majú hudobní fajnšmekri daľšiu príležitosť zažiť skvelú festivalovú atmosféru a vypočuť si umelcov zvučných mien.

V príjemnom prostredí hudobného klubu Music a Cafe v tretiu februárovú sobotu privedie publikum do varu svojimi chytľavými groovmi európske trio hráča na hammond organ, rakúšana Raphaela Wressniga pod názvom The Soul Gift Band. Raphael bol v predošlých troch rokoch v hlasovaní prestížneho časopisu DownBeat nominovaný ako ”Best Organ Player of the Year”. Hudobný svet si prišiel na svoje vďaka jeho vysoko hodnotenému albumu „Soul Gumbo”, vyprodukovanému v New Orleans s hviezdami ako George Porter Jr., Galactic, Stanton Moore a R’nB ikona Walter „Wolfman“ Washington. Wressnig stelesňuje absolútne ovládnutie svojho nástroja, ale aj hlbokú lásku k znalosti všetkých hudobných žánrov, avšak s vlastným hudobný názorom. Je oprávnene hrdý na svoju ústrednú úlohu pri plnení toho, čo sám nazýva ”heavy organ soul & funk”. V Trnave ho budú doprevádzať taliansky gitarista Enrico Crivellaro a bubeník Hans-Jürgen Bart.

Zaujímavý hudobný dialóg sľubuje aj projekt Partnership Unlimited II, ktorý spája známe domáce mená: Oskar Rózsa, Michal Bugala, Lukáš Oravec, Eugen Vizváry. A prekvapenie večera. Hudobníci, ktorí majú bohaté skúsenosti na medzinárodnom poli a úspešne reprezentujú krajinu v blízkom aj ďalekom hudobnom svete, sa predstavia v tejto kombinácii po prvýkrát a sú garanciou silného hudobného zážitku.

Festivalový večer otvorí unikátne zoskupenie Pacora Trio, spájajúce jazzovú hudbu s folklórnymi motívmi. Trio bolo založené v roku 2004 a o rok neskôr vychádza rovnomenné CD, ktoré krátko na to dostalo vysoké hodnotenie v recenzii prestížneho anglického časopisu BBC Music. Stano Palúch, Marcel Commendant a Róbert Ragan májú v rámci tejto formácie za sebou nahrávky pre českú a slovenskú televíziu, rozhlas, rakúske rádio ORF a pre viacero filmov. Účinkovali na početných džezových a world music festivaloch doma aj v zahraničí. 

Winter JazzFest Trnava je realizovaný s finančnou podporou Mesta Trnava.

Program:

  • PACORA TRIO (SK)
  • PARTNERSHIP UNLIMITED II (RÓZSA – Bugala – VIZVÁRY – ORAVEC) (SK)
  • RAPHAEL WRESSNIG & THE SOUL GIFT BAND (A,I)

Vstupné: € 15,-

Predpredaj vstupeniek: Music a Cafe Trnava (City Arena) a predajné miesta Ticketportal.sk

Zdroj: Organizátor