Walter Schnitzelsson a Ivan & The Parazol z vás vytrasú posledné zvyšky rock’n’rollu. Už 3. júna na Vajnorskej!

Jún bude na Vajnorskej patriť živelnému rock’n’rollu, ktorý vás nabije energiou na celé leto. V piatok 3. júna zahrá v priestoroch retro kulturáku slovenská kapela Walter Schnitzelsson a ako predkapela vystúpia maďarskí Ivan & The Parazol, ktorí do Bratislavy pricestujú z Budapešti. Príďte vypustiť dušu do priestorov s najlepším zvukom v Bratislave!

Walter Schnitzelsson len nedávno oznámili na svojich sociálnych sieťach ich účinkovanie na festivale Pohoda, tentokrát na hlavnom pódiu. Ešte predtým však rozohrejú svojich fanúšikov koncertom na Vajnorskej. Kapela v zložení Jozef Rezník (gitara, spev), Jakub Joštiak (basgitara, vokály) a Miroslav Michale (bicie) pripravuje pred letom vypustenie nového singla z pripravovaného albumu. Ten zaznie aj na piatkovom koncerte. „V skúšobni často skúšame niečo, čo sme ešte nikdy nehrali a potom to prenášame na pódium. Je dosť možné, že sa tak stane aj na koncerte na Vajnorskej,“ povedal frontman Walter Schnitzelsson Jozef Rezník a dodal, že na koncerte zaznejú aj skladby z pripravovaného albumu.

Svoje prvé EP Mother vydali Walter Schnitzelsson v roku 2012, z neho pochádza aj hit s rovnomenným názvom a s chytľavým refrénom „Everybody Wants To See Your Mother Naked“. Trio sa však do slovenských hudobných dejín zapísalo najmä debutovým albumom Fever. Pochádzajú z neho hity ako This Night’s Fever, Cut Your Hair či Million Years. Ich úspešný debut zarezonoval aj na Radio_Head Awards, kde si prevzali ocenenie Nováčik roka.
V roku 2015 vydali akustické EP Ebony Session. Album obsahuje štyri pesničky v akustickej úprave z úspešného debutového albumu Fever. Kapelu ste už mali možnosť vidieť na festivaloch ako Grape, Waves, Pohoda, ale aj v Holandsku na showcase festivale Eurosonic Noorderslag.

Foto_Welin Nagyova

Práve počas Eurosonicu spoznali chalani aj maďarskú kapelu Ivan & The Parazol. Bol to veľmi energický rock and roll. Zaujali nás natoľko, že sme sa už potom nešli pozrieť nikam inam,“ podotkol Jožko Rezník.

Frontman Ivan & The Parazol – spevák Iván Vitáris spomína na bratislavské vystúpenie na festivale Waves v dobrom. „Mali sme naponáhlo so stavaním aparatúry, takže sme si ani nestihli všimnúť, že sa sála zatiaľ zaplnila ľuďmi. Publikum bolo skvelé.

Tancovali a spievali a pár ľudí prišlo vraj len kvôli nám,“ povedal Iván Vitáris. Spolu s Walter Schnitzelsson sa pritom ocitnú na jednom pódiu prvýkrát.

Kapela Ivan & The Parazol  vydala len nedávno album The All Right Nows, takže bratislavskému publiku predstaví najmä nové skladby. „Vždy sa snažíme spraviť tú najlepšiu show, takže nech sa bratislavské publikum pripraví na hot rock´n´roll,“ prízvukuje Vitáris.

Photo_Mihaly Mihaly Podobni

Rock’n’rollová kapela Ivan & Parazol na čele s charizmatickým frontmanom Ivánom Vitárisom vás presvedčí o tom, že aj rock môže znieť moderne. V ich chytľavých skladbách budete počuť autentický zvuk 60. a 70. rokov. Ten kapela dosahuje vďaka rôznym analógovým syntetizátorom, thereminu a drsným gitarám. V Budapešti vypredávajú Ivan & Parazol sály s kapacitou 1400 ľudí. Na Slovensku sa predstavili minulý rok v rámci festivalu Waves.

Ich singel Take My Hand sa stal promo songom najväčšieho svetového showcase festivalu SXSW a singel Together sa stal hymnou festivalu Sziget na rok 2014. V tom istom roku sa chalani ocitli na hlavnom pódiu na Szigete a hrali ako predkapela pred Deep Purple.

Rock´n´rollová kariéra tejto päťčlennej kapely sa začala v roku 2010, kedy sa chalani stretli na konzervatóriu v Budapešti. Ich groovy rock si veľmi rýchlo našiel publikum. Už o dva roky na to sa predstavili na festivale SXSW v Amerike. Úspešný koncert im zabezpečil hranie na festivale CBGB v New Yorku a pár hraní v Británii a v neposlednom rade doma na MTV EMA Best Hungarian Act.

V roku 2013 vydali LP „Mama, Don’t You Recognize Ivan & The Parazol?“. Album hneď zarezonoval a získal si pozitívny feedback od fanúšikov aj kritikov. V roku 2014 vydali druhý album Mode Bizarre. Na jeseň 2015 vydali tretí album The All Right Nows. Skladby ako Modernial, Cold & Deep alebo Grand Club sa hneď stali najväčšími hitmi na energických koncertoch Ivan & The Parazol.

„Koncerty v kulturáku“ pre vás pripravuje Stredisko kultúry Vajnorská v spolupráci s go2stage.
Event: https://www.facebook.com/events/883811511741276/

Zdroj: Regina Annušová