Na Slovensko príde svetová kapela z Čiech Lake Malawi!

Česká indie – popová kapela Lake Malawi vydala koncom roka 2015 nové EP a na rok 2016 pripravuje nový album. Pri tejto príležitosti zavíta aj na Slovensko a nové skladby predstaví  bratislavskému publiku už vo štvrtok 12. mája v Stredisku kultúry na Vajnorskej 21.  Zaznie tak aj skladba We Are Making Love Again, ku ktorej kapela nedávno zverejnila nový slnečný videoklip. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na hity Chinese Trees, Always June a taktiež skladbu Charlie Straight (ex-skupina Lake Malawi) Coco. Ako predkapela zahrajú nitrianski Fresh Out Of The Bus.

„Názov nového albumu ešte nemáme, ale zatiaľ koketujem s názvom Holidays forever, pretože mám ten nápis na svojom kufri, ktorý nosím so sebou na cesty. Keď sa ma niekto spýta, kde bývam, odpoviem mu, že v tom kufri,“ vyjadril sa Albert Černý. Cestovanie je jeho častou inšpiráciou. Len nedávno sa vrátil z Indie a Londýna. V Británii ho napríklad zaujala formácia Trampolene, ktorá predskakovala The Libertines.

Kalifornia bola zas miestom, kde sa natáčal ich najnovší videoklip k piesni We Are Making Love Again. Pesnička nie je pre skalných fanúšikov novinkou. Pôvodne vznikla skôr ako sa objavila na rovnomennom EP. Kvôli videoklipu sa jej kapela rozhodla dať novú, svižnejšiu podobu.  Hlavnou postavou videoklipu je sexi modelka Kristýna Schicková.. „Klip na mňa pôsobí veľmi pozitívne, pretože vyjadruje nejakú životnú nádej a to je pre mňa veľmi dôležité,“ poznamenal Albert Černý. Videoklip natočil Martin Linhart

Lake Malawi_Foto3 Katka Kvardova

Skladba We Are Making Love Again  zaznie aj na pripravovanom bratislavskom  koncerte v kulturáku na Vajnorskej 21. Pieseň nájdete na ich rovnomennom debutovom EP, ktoré vzniklo za účasti producenta Matta Lawrence (spolupracoval s Adele, Mumford & Sons alebo Ellie Goulding) a Filipa Gemrotha (Make My Heart Explode).

„V Bratislave zahráme pesničky od Chinese Trees, Always June, Coco až po čerstvé novinky.  Okrem toho budú ľudia počuť pesničku Spaced Out For Good, ktorú sme dlho nehrali. Už teraz sa tešíme na túto dynamickú skladbu, ktorá nás stále veľmi baví,“ vyjadril sa Albert Černý.

“Myslím, že tento rok bude pre našu kapelu zatiaľ najlepší. Nahráme konečne album a čaká nás veľa koncertov,” hovorí frontman kapely Albert Černý. Lake Malawi absolvuje na jar mini turné po českých mestách. Koncom mája čaká kapelu predskakovanie britskému spevákovi Mikovi. V lete sa Lake Malawi objavia okrem iného aj na festivaloch Rock for People a Colours of Ostrava.

Lake Malawi_Foto2 Katka Kvardova

Frontman kapely Lake Malawi Albert Černý sa bratislavskému publiku predstavil ešte v roku 2012 s kapelou Charlie Straight. Po rozpade kapely a krátkej prestávke sa na scénu vracia už v septembri 2013 s formáciou Lake Malawi. V Bratislave hrala kapela prvýkrát v novom zložení na koncerte francúzskej speváčky Zaz, kde vystúpila v roku 2014 ako predskokan. V ten istý rok predskakovali na pražskom koncerte formácii Thirty Seconds To Mars.

Lake Malawi tvoria  Albert Černý (spev, gitara), Patrick Karpentski (gitara), Jeroným Šubrt (basgitara) a Tonda Hrabal (bicie). Logom Lake Malawi je vlnovka, ktorá podľa ich slov symbolizuje ženský princíp a spoločně s názvom je inšpirovaná piesňou Calgary od Bona Ivera.

Nitrianski post- indie rockoví Fresh Out Of The Bus na bratislavskom koncerte predstavia novú svetelnú show a skladby z najnovšieho EP, ktoré vydali koncom roka 2015.

Zaznejú však aj staršie skladby z eponymného debutového albumu. Vďaka nemu sa stali Fresh Out Of The Bus v roku 2015 finalistami na Radio_Head Awards hneď v dvoch kategóriách – Debut roka a Album roka/Cena kritikov. Ich album označujú kritici za jeden z najvýraznejších debutov posledných rokov.

Go2Stage pripravuje v spolupráci so Strediskom kultúry Vajnorská sériu koncertov. Raz za mesiac sa tak v priestoroch kulturáku počas jedného koncertu predstavia vždy dve kapely. Cieľom je kultúrne oživenie lokality na Vajnorskej a priestorov „kulturáku,“ ktorý je jedinečný svojou skvelou akustikou a retro priestormi.

EVENT: https://www.facebook.com/events/834027843386866/

12923267_923470054434975_413958809911765092_n

Zdroj: Regina Annušová