Vychádza Nový návrat malého princa ako audiokniha.

Pôvodná česká dramatizácia Nový návrat malého princa vychádza ako audiokniha. Vo voľnom pokračovaní Malého princa od Antoine de Saint-Exupéryho účinkujú Michal Dlouhý, Jan Kanyza, Jiří Lábus, Miroslav Táborský a Matej Havelka.

Knižný titul, ktorý je voľným pokračovaním jedného z najkrajších príbehov svetovej literatúry – Malého princa od Antoine de Saint-Exupéryho, napísali Martin Ondřej a Richard Bergman. Druhý menovaný sa ujal aj réžie zvukovej dramatizácie. Ide o ďalší osudový príbeh pilota, ktorý sa vďaka magickej žiare smejúcej sa hviezdy trblietajúcej sa na hladine mora opäť stretne s malým princom. Pilot sa ocitá v úplne inom svete, kde prestali platiť všetky fyzikálne zákony. Práve tam sa začína jeho cesta za snom plná nádejí, ale tiež strachu a neistoty…

Richard Bergman v roku 2017 realizoval ako autor a režisér pôvodnú českú dramatizáciu Malého princa a táto téma je mu mimoriadne blízka. I tentokrát zvolil pre audioknihu podobu ,,rozprávkovej” dramatizácie, ktorá je svojím rozsahom i formou prístupná širokému okruhu poslucháčov vrátane detí. Autorom inštrumentálnej hudby je Michal David.

,,Príbeh fiktívne nadväzuje na Exupéryho opätovné stretnutie s malým princom. Opisuje časť jeho života, jeho cestu k Božiemu svetlu, ku hviezde, ktorú hľadá. Pritom spoznáva planéty, o ktorých mu malý princ rozprával. A tiež tie, ktoré ho dovedú na Piesočnú planétu, kde sa obaja stretnú,” hovorí Richard Bergman. ,,Som nesmierne nadšený z hereckých výkonov zúčastnených hercov. Moja hlboká poklona patrí predovšetkým Michalovi Dlouhému, ktorý skvelo stvárnil postavu Exupéryho i rolu rozprávača,” dodáva režisér.

,,Malý princ (od Antoina de Saint-Exupéryho) je naša rodinná kultová biblia. Jeho poetika, pravda a čistý pohľad na svet a život v ňom, je pohladenie na duši, v dnešnom zrýchlenom svete. Som šťastný, že moje dcéry našli v jeho príbehu to, čo my, lásku a priamočiaru pravdu života,“ hovorí hlavný interpret audioknihy herec Michal Dlouhý.

Zdroj: TS