Vyberte kráľa customov Harley-Davidson! Battle of the Kings 2016 štartuje.

Dealerské prestavby motocykla H-D Iron 883 sú hotové a Harley-Davidson práve zahájil hlasovanie v 2. ročníku súťaže Battle of the Kings. To bude v prvom kole prebiehať od 15. marca do 18. apríla na špeciálnej stránke, kde laická verejnosť zvolí 5 najlepších customov. Z nich potom odborná verejnosť vyberie víťaza, čiže Kráľa Customov, ktorý bude vyhlásený 15. mája. V regióne strednej a východnej Európy vzniklo v 13 dealerstvách 13 customov, na ktorých dealeri H-D ukázali svoju zručnosť, nápad, kreativitu a umenie individualizácie. Do súťaže sa zapojili aj slovenskí dealeri. Obmedzený čas aj rozpočet prakticky neznamenal pre tvorcov takmer žiadne limity a tak je každá z prestavieb úplne originálna, jedinečná, má vlastný štýl a dokazuje, že v dealerstvách H-D pracujú skutoční majstri svojej profesie. Teraz už je všetko v rukách laickej i odbornej verejnosti, ktorá rozhodne.

Motocykel Sportster® XL883N Iron prestavaný v Harley-Davidson Bratislava už získal prvé ocenenie na tohtoročnej výstave Motocykel 2016. Umiestnil sa na 1. mieste v kategórii prestavieb H-D. „Je to klasický Café Racer, u ktorého sme kládli dôraz viac na obratnosť a rýchlosť, ktorú jazdec ocení pri presunoch na krátke vzdialenosti. Podarilo sa nám vytvoriť ideálneho spoločníka do mestskej premávky a víťazstvo na výstave nás samozrejme veľmi potešilo,“ priznáva Branislav Šimek z Harley-Davidson Bratislava.

Za všetkými novými modelmi Iron 883 sú dni a týždne driny, od prvotného hľadania inšpirácie, nápadov a návrhov, cez nákresy až po samotné úpravy v podobe klampiarskych, zváračských a lakovníckych prác. Na každej prestavbe je vidieť nasadenie, nápad aj zručnosť a takmer nekonečné množstvo individualizácií, ktoré Harley-Davidson dokáže ponúknuť prostredníctvom svojej dílerskej siete.

„V rámci 2. ročníka Battle of the Kings vznikli zaujímavé a veľmi inšpiratívne prestavby. Osobne som nič iné nečakal, pretože viem, že vo všetkých dealerstvách H-D pracujú ľudia s obrovskými skúsenosťami, ktorí denne upravujú motocykle svojim zákazníkom. Vďaka ich invencii, umu a citu pre detail dokážu každému majiteľovi H-D pomôcť vyjadriť jeho vlastný postoj a individualitu a práve to je jeden z kúskov mozaiky,“ hovorí Martin Heřmanský, Country Manager Harley-Davidson pre strednú a východnú Európu.

Nový motocykel Harley-Davidson Iron 883

Princíp súťaže

Víťaz regionálneho kola Battle of the Kings bude známi 15. mája a následne postúpi do veľkého finále. To sa uskutoční o mesiac neskôr, 15. júna, na festivale Wheels & Waves vo francúzskom Biarritzu, kde rozhodne odborná verejnosť.

Pripomeňme, že 2. ročník Battle of the Kings vychádza z úspešnej minuloročnej súťaže, v ktorej sa celkovým víťazom stala prestavba H-D Praha, ktorá porazila viac ako 150 dealerstiev z celej Európy. V tomto roku sa „čistým plátnom“ pre prestavby stal jeden z najnovších modelov rady Dark Custom, Iron 883, ktorý môže byť skvelým štartovacím strojom pre mladších jazdcov, ženy alebo začiatočníkov. Či dokáže H-D Praha svoj úspech zopakovať aj tento rok a hlasy verejnosti ju opäť vynesú na trón Kráľa Customov, prípadne, či do boja zasiahne niektoré zo slovenských dealerstiev, sa dozvieme v nasledujúcich týždňoch.

Hlasovať za svojho favorita v Battle of the Kings 2016 je možné na https://customkings.harley-davidson.com/cs_CZ/.

Nový motocykel Harley-Davidson Iron 883

Harley-Davidson

Harley-Davidson Motor Company vyrába customy, cruisery a touringy. Ďalej ponúka kompletnú radu motocyklových dielov, doplnkov a oblečenie značky Harley-Davidson. Pre viac informácií navštívte webové stránky Harley-Davidson na www.harley-davidson.sk

Zdroj: Edo Kopček – Harley-Davidson