Prestavba Harley-Davidson Praha bodovala aj vo svete!

Súťaž dealerských prestavieb Harley-Davidson Battle of the Kings je pre tento rok za nami. Aj tento ročník si výrazne podmanilo dealerstvo H-D Praha, ktoré sa inšpirovalo legendárnou Jawou a pripravilo tak Harley-Davidson v štýle Jawy, a ako sa ukázalo, tento úlet sa vyplatil.

V súťaži, spoločnej pre dealerov H-D v Európe, na Strednom Východe a v Afrike porazilo pražské dealerstvo viac ako 200 konkurentov a zaujalo ďaleko za našimi hranicami.

Súťaž Battle of the Kings 2016 má za sebou svoje finále, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň na festivale Wheels and Waves vo francúzskom Biarritzu. Vo finálovom kole bojovalo celkom 12 víťazných prestavieb národných a regionálnych kôl regionu EMEA. Na začiatku súťaže bolo 211 dealerov H-D so svojimi 211 osobitnými a originálnymi prestavbami motocykla H-D Iron 883. Na základe hlasovania verejnosti a odbornej poroty následne vzišlo 12 finalistov, ktorí postúpili priamo do veľkého finále v Biarritzu.

3

V našom regióne strednej a východnej Európy sa opäť prihlásilo o slovo H-D Praha, v ktorom sa nechali inšpirovať legendárnou českou Jawou, na ktorej mnoho jazdcov začínalo a postavili tak Harley-Davidson práve v jej štýle. Hoci k aktuálnemu ročníku pristúpilo pražské dealerstvo po minuloročnom víťazstve s chladnou hlavou a snahou urobiť radosť samým sebe, úspech na seba nenechal dlho čakať. Prestavba, ktorej myšlienkou a cieľom bolo vzdať hold českej legende, ktorá už nežije plnohodnotným životom, zaujala verejnosť aj motoristické médiá a staviteľov, ako zo strednej a východnej Európy, tak napríklad aj z USA, ktorí jú vyniesli na prvé miesto a ocenili ako regionálneho Kráľa Customov.

Vo finále, v ktorom česká práca bojovala proti ďalším 11 vydareným customom Európy, Stredného Východu a Afriky, postúpila do superfinále medzi TOP 5 stavieb. Aj keď sa tento rok stalo Kráľom Customov dealerstvo H-D Atény, každopádne sa ukazuje, že zlaté české ručičky, znalosť remesla, umenie customizácie aj príklon k legendárnej českej značke spoločne rezonujú aj ďaleko za našimi hranicami, kam už niekdajšia národná sláva Jawy nedosahuje.

Pripomeňme si preto cestu customu H-D Praha až do superfinálovej päťky.

  • * Postup medzi TOP 5 customov regiónu strednej a východnej Európy
  • * 1. miesto v našom regióne CEE a titul regionálneho Kráľa Customov
  • * Postup do grandfinále medzi 12 finalistov Európy, Stredného Východu a Afriky
  • * Postup do superfinále medzi TOP 5

To je skóre v tohtoročnom ročníku súťaže Battle of the Kings, kedy za sebou H-D „Jawa“ nechala viac než 200 ďalších vydarených prestavieb.

Zdroj: Edo Kopček