Vstupenky na film Muse: Drones World Tour sú vypredané, Kino Lumière pre veľký záujem pridáva ďalšiu projekciu!

Koncertný film o britskej kapele Muse: Drones World Tour (2018) sa bude dnes 12. júla 2018 o 20.30 hod. premietať v cykle Music & Film v Kine Lumière a v stovkách ďalších kín na celom svete. Vstupenky na film, ktorý obsahuje zostrih vystúpení z turné k siedmemu štúdiovému albumu kapely, sú už vypredané, Kino Lumière pre veľký záujem divákov preto pridáva ďalšiu projekciu na utorok 17. júla 2018 o 20.30 hod.

Film Muse: Drones World Tour obsahuje zostrih vystúpení z turné k siedmemu štúdiovému albumu kapely s názvom Drones (2015), ocenenému Grammy za najlepší rockový album. „Zároveň je to piaty album kapely v rade, ktorý sa dostal na prvú priečku rebríčka najpredávanejších britských albumov. Debutoval ako číslo jedna i v rebríčkoch ďalších 21 krajín,“ hovorí Miro Ulman, dramaturg cyklu Music & Film v Kine Lumière.

Turné Drones World Tour začalo 23. mája 2015 v anglickom meste Norwich a po vyše 130-tich koncertoch skončilo 21. augusta 2016 v poľskom Krakowe. „Jedným z faktorov, ktorý významne ovplyvnil výsledný dojem z koncertov počas turné, bolo pódium postavené uprostred každej haly. Divákom dávalo pocit, že sú k hudobníkom bližšie než na iných koncertoch. A navyše basgitarista Chris Wolstenholme a gitarista a spevák Matt Bellamy neustále vybiehali na vyvýšené posty po stranách,“ približuje koncertnú atmosféru Ulman. Podľa jeho slov britský distribútor filmu, ktorý zatiaľ nemal šancu nikto vidieť, hovorí, že fanúšikom poskytne „nevídané vizuálne efekty, veľkolepú výpravu a ohromujúci audiovizuálny zážitok.“

Vo filme odznejú hity ako Psycho, Madness, Uprising, Plug in Baby, Supermassive Black Hole alebo Knights of Cydonia podporené spektakulárnou šou. „Film ponúka najmä úchvatné zábery atypického oválného pódia, dronov nad publikom, obrovských projekcií a ilúziu dystopie dotváranú prepracovanými laserovými a LED efektmi. A hoci Muse kládli dôraz na vizuálnu šou, ani trochu pritom neokrádali hudbu,“ hovorí Ulman. Na výnimočnosť koncertov upozornil aj hudobný portál New Music Expres, ktorý udelil kapele Muse cenu NME Award 2018 pre najlepšieho festivalového headlinera roku so zdôvodnením, že „na každom ich koncerte si užijete novú verziu niektorej z ich klasických piesní, rozšírené intrá, nové sóla či rôzne odkazy na rockové piesne“.

Britská kapela Muse je držiteľom dvoch cien Grammy, osemnástich cien NME, siedmich Q Awards, piatich MTV Europe Music Awards aj dvoch BRIT Award v kategórii Best Live Act. Pravidelným návštevníkom cyklu Music & Film nie je neznáma. „Na ich koncert na olympijskom štadióne v Ríme nezabudnem,“ hovorí Ulman. „Nebol som tam, ale Muse potvrdili povesť najlepšej koncertnej kapely súčasnosti, pretože aj na projekcii záznamu z neho s názvom Muse – Live at Rome Olympic Stadium sa v našom kine vo februári 2014 nielen tlieskalo, ale aj spievalo a po prvý raz v histórii dokonca i tancovalo. Teraz budú mať naši diváci príležitosť si to zopakovať.“

Uvedenie filmu Muse: Drones World Tour v Kine Lumière patrí k podujatiam, keď je premiéra naplánovaná na jeden deň v stovkách kín na celom svete. „V poslednom čase sa čoraz viac zapájame do týchto aktivít. Priznám sa, je to veľmi príjemný pocit vidieť ´Kino Lumière´ na oficiálnej stránke Nicka Cavea, Davida Gilmoura, Muse, Pearl Jam či ďalších svetoznámych interpretov,“ uzatvára Miro Ulman.

Pravidelný hudobný cyklus Music & Film uvádza Kino Lumière s mesačnou periodicitou od júna 2013. Vstupenky na projekciu filmu Muse: Drones World Tour (2018) si je možné rezervovať alebo zakúpiť za 9 €/8 € na https://www.kino-lumiere.sk/klient-863/kino-241/stranka-8409/film-236607 alebo v pokladni kina, ktorá je otvorená denne 30 minút pred začiatkom prvého predstavenia.

FB event a profil cyklu Music & Film:
https://www.facebook.com/events/164369517569469/
Viac informácií a program Kina Lumière: https://www.kino-lumiere.sk/
FB profil Kina Lumière: https://www.facebook.com/kinolumiere/

Zdroj: TS
Foto: Aerofilms