Voices Live 38: Szidi, Mizzi, Miša, Šura a ďalšie zážitky naživo na lajfke.

V posledný februárový štvrtok sa na multižánrovom podujatí Voices Live predstavia speváčka Szidi Tobias, mladá bratislavská kapela Purist, grafická dizajnérka a ilustrátorka Miša Chmelíčková, herec a moderátor Marián Mitaš a spisovateľka Katarína Vargová s knižkou Šura. Diváci uvidia v premiére krátky film režiséra Petra Kerekesa o Lucii Satinskej. Prvá tohtoročná Voices Live sa uskutoční vo štvrtok 26. februára o 19:00 h v divadle Tower Stage v Bratislave.

Nezisková organizácia Voices pripravuje už tridsiate ôsme pokračovanie série kultúrnych podujatí, ktoré v dvojhodinovom programe tradične spájajú premietanie krátkych filmov, čítačky slovenskej literatúry, rozhovory so zaujímavými hosťami a akustické koncerty hudobných skupín.

03 Vystupenie kapely Tu v dome na VL 37 foto Boris Neméth

Szidi Tobias, speváčka s jedinečným hlasom, koncom minulého roka vydala svoj dosiaľ najosobnejší album Jolanka. Hudba je pre ňu potešením a diváci sa tak môžu tešiť na veľa radosti z jej vystúpenia. Druhým hudobným hosťom bude elektropopová kapela Purist, ktorá zahrá skladby z debutového albumu Colourful Noise. V súčasnosti sú nominovaní na Radio_Head Awards v kategórii Debut roka 2014. Ich zvuk je založený na čistých architektonických linkách a tvaroch, prírodnej scenérii a rôznych druhoch umenia a dizajnu. Čisté línie, tvary a nielen to, nájdeme aj v tvorbe grafickej dizajnérky a ilustrátorky Miši Chmelíčkovej. Okrem kreslenia komiksov tvorí dizajn tričiek, navrhuje plagáty, logá a svojimi vizuálnymi projekciami dotvára atmosféru hudobných podujatí.

O vdýchnutí života bábkam i o hraní v Dezorzovom lútkovom divadle sa moderátori porozprávajú s Mariánom Mitašom. Mizzi sa popri moderovaniu v rádiu, účinkovaní v seriáli a divadle venuje aj bábkoherectvu, ktoré vyštudoval na Katedre bábkohereckej tvorby VŠMU. Organizátori podujatia oslovili na spoluprácu známeho režiséra Petra Kerekesa a v premiére uvedú krátky film o Lucii Satinskej. Sympatická dcéra známeho otca v rozhovore na pódiu určite prezradí aj to, čo ju fascinuje na maďarskom jazyku a prečo ho považuje za najsexi jazyk.

04 Rozhovor s Dodom Dobríkom na VL 37 foto Boris Németh

V dvojhodinovom moderovanom programe zaznie aj ukážka z knižného debutu Šura mladej autorky Kataríny Vargovej. Jej poviedky pátrajú po hlbšom zmysle života a reflektujú detstvo i dospievanie v nestabilných rodinných pomeroch. Autorka sa prostredníctvom nich snaží pochopiť plynutie času a života.

Vstupné na podujatie, ktoré sa koná vo štvrtok 26. februára o 19:00, je 5 eur. Lístky je možné si kúpiť v sieti Ticketportal. Priamy prenos a neskôr záznam bude možné sledovať na www.metoo.sk/voicestv. Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange. Podujatie podporili partneri Divadlo Tower Stage, Goodone a mediálni partneri Rádio_FM a MeToo.sk. Projekt bol podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien.

02 Vizuál k Voices Live 38

Zdroj: Voices