Katka Koščová a Fresh Out Of The Bus prídu na jubilejnú Voices Live 40.

Tím Voices pripravil už štyridsiate pokračovanie série kultúrnych podujatí. Vo štvrtok 11. júna budú jeho hosťami speváčka Katarína Koščová s klaviristom Danielom Špinerom, programátor Marek Hattas z nitrianskeho Hideparku, výtvarníčka a ilustrátorka Martina Matlovičová, hudobné post-indie-rockové trio Fresh Out Of The Bus, pozorovateľ okolia, výtvarný umelec a pedagóg Ján Triaška a spoluautor scenára filmu Kandidát Peter Balko s knihou Vtedy v Lošonci. Súčasťou programu bude premiéra krátkeho filmu o nitrianskom Hideparku, ktorý nakrútila režisérka Martina Slováková so svojím tímom z kreatívneho štúdia Cukru.

Od roku 2009 pripravuje Voices kultúrne podujatia, ktoré v dvojhodinovom programe spájajú premietanie krátkych filmov, čítačku slovenskej literatúry, rozhovory so zaujímavými hosťami a akustické koncerty hudobných skupín. Júnová akcia bude malou oslavou s priateľmi a podporovateľmi, veď pripraviť štyridsať pokračovaní produkčne komplexného multižánrového formátu je na ňu správnym dôvodom.

Fanúšikov lajfiek poteší prítomnosť Katky Koščovej, ktorá v októbri 2014 vydala autorské CD s názvom Oknom. Hudobne na ňom spolupracovala s klaviristom Danielom Špinerom a pesničky si v prevažnej miere otextovala sama. V máji Katka koncertuje vo viacerých slovenských mestách ako hosť českej folkovej legendy NEŘEŽ, kde okrem svojich pesničiek vynikajúco interpretuje spevácke party pesničkárky Zuzany Navarovej. Druhým hudobným hosťom bude kapela Fresh Out Of The Bus, ktorá si rýchlo našlo svoje miesto na slovenskej alternatívnej scéne. Svoj eponymný album vydali vo februári 2015 a kritikou bol označený ako jeden z najvýraznejších debutov posledných rokov.

05 Oknom  tour 2014_foto Vlastimil Slavik

Uznávaná výtvarníčka Martina Matlovičová príde divákom porozprávať o zaujímavej práci na ilustráciách kníh ako Tracyho tiger Williama Saroyana, Žirafia mama a iné príšery Alexandry Salmely, či Chrochtík a Kvíkalka na ceste za blýskavým prasiatkom Ester Starej. Marek Hattas sa zase podelí o svoje skúsenosti s niekoľkoročným rozvíjaním kultúrneho centra Hidepark v Nitre, ktoré je kompletne postavené na dobrovoľníckej práci a nadšení. Projekt funguje od roku 2010 a zastrešuje ho občianske združenie Triptych.

Peter Balko je spoluautorom scenára k úspešnému slovenskému filmu Kandidát a organizátorom literárneho festivalu Medzihmla v Lučenci. Moderátori si ho však pozvali preto, lebo s románom Vtedy v Lošonci sa stal jedným z finalistov ocenenia Anasoft litera 2015. Výtvarník a pedagóg Ján Triaška predstaví svoje vo voľnom čase tvorené Kresby kávou, o ktorých historik, kurátor a kritik výtvarného umenia Richard Gregor napísal, že napriek bezdejovosti a prepojeniu výhradne k momentálnej nálade autora dosahujú takú úroveň univerzálnosti, že okamžite po zverejnení zaznamenali výrazný úspech.

Vstupné na podujatie, ktoré sa koná vo štvrtok 11. júna apríla o 19:00, je 5 eur. Lístky sa dajú kúpiť v sieti Ticketportal. Priamy prenos a neskôr záznam bude možné sledovať na internetovej televízii MeToo. Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange, kreatívnym partnerom je Cukru. Podujatie podporili Divadlo Tower Stage, Konsepti a mediálni partneri Rádio_FM a MeToo.sk.

Print

Zdroj: Voices