VLČIE MAKY – HOREHRONIE: Spojenie nášho krásneho folklóru a netradičných jazzových aramnžmá.

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky.  Na albume nájdete aj exkluzívnych hostí  –  Dana Bártu a Petra Adamova.

Práca v štúdiu.  „Samotné nahrávanie albumu prebehlo v priateľskej atmosfére s ľuďmi, ktorí sa majú radi, myslím, že sme sa celkom dobre spoznali pri nahrávaní prvého albumu a pri druhom sme postupovali trošku inak, aj keď stále vychytávame muchy. Tentokrát som hudobné aranžmá nechala na pianistovi Klaudiusovi Kováčovi, ktorý tomu celému odovzdal svoju dušu a veľký cit. Okrem Klaudia, ktorý hral na piano som oslovila overenú zostavu Peťa Solárika – bicie nástroje a Róberta Ragana Jr. – kontrabas. Vokálne aranžmá si zobral na starosť Peter Dobrík- producent PJ SOUND STUDIO,“ hovorí speváčka projektu Janka Kozáková.

Album prichádza s netradičným aranžmá.  „Pri tvorbe aranžmá som použil reharmonizačné techniky a inšpiráciu som našiel v klasickej a jazzovej hudbe, pričom dôraz bol kladený na aj na rytmické obohatenie,“ dodal aranžér projektu Klaudius Kováč.

Na CD prizvali zaujímavých hostí. „Keď som rozmýšľala nad hosťa napadlo mi, že by tu mala byť oproti prvému CD nejaká zmena. Prišla som na to, že okrem výborných inštrumentalistov by mohli ma albume vyniknúť krásne mužské hlasy a keďže 2 texty boli v mužskom rode, bolo rozhodnuté. Prvým hosťom albumu teda bude slovenský jazzový spevák Peter Adamov, ktorý má nádherný zamatový hlas a druhý hosť, ktoré ho som pozvala do štúdia je český spevák známy najmä projektami Illustratosféra, J.A.R. –  Dan Bárta. Myslím, že máme všetci traja veľa spoločného máme radi citlivých, empatických ľudí, kvalitnú jazzovú hudbu a prírodu. Nahrávanie s hosťami bol pre mňa veľký zážitok,“ dodala speváčka Janka.

Dramaturgia CD:

 1. Cesta hore, cesta dolu
 2. Na Kraľovej hoľi
 3. Pot ubočou, pot tou sivou hoľou
 4. Kažu sa mi žeňiť
 5. Javorom, javorom
 6. Sokole, holube
 7. Ej, prečo si puakaua
 8. Pot obločkom piskaju
 9. Zaspievala by si, ale ňemam hlasu
 10. Prepeľička, prepeľička

 „Naši cieľom bolo prepojiť Horehronské ľudové piesne s menšinovým žánrom ako je jazz, zaranžovať a vytvoriť tak nové diela, ktoré rozšíria diapazón slovenskej folklórnej a jazzovej hudby,“ dopĺňa producent projektu. 

V auguste roku 2021 sa budete môcť tešiť na ich nové turné, po slovenských mestách. Viac na www.vlciemaky.com.

Členovia zoskupenia:

 • Jana Kozáková- Spev
 • Klaudius Kováč- piano
 • Peter Solárik – bicie
 • Róbert Ragan Jr. – basová gitara

Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach  hudobnej skupiny Vlčie maky www.vlciemaky.com alebo na facebookovej stránke Hudobná skupina- Vlčie maky.

 Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu  umenia.

Zdroj: : PJ SOUND STUDIO s.r.o.