Vlasta Redl vyráža na Slovenskom turné.

Vlasta Redl v současnosti vystupuje již dva roky téměř výhradně se svojí novou doprovodnou skupinou, ve které s ním hrají špičkoví čeští a slovenští instrumentalisté, z nichž mnozí se mohou pochlubit účinkováním či studiovou spoluprací se světově proslulými umělci a soubory, viz níže.

Repertoár tvoří písně nové, i Redlovky, kterých se diváci na koncertě dožadují nejvíce – Husličky, Smrti, Carpe Diem, Ej Bože můj, Příteli, A te Rehradice aj.

Soubor vystupuje v klasickém obsazení basa, bicí, 2x kytara, 2x klávesy, saxofon+zpěv, přičemž s výjimkou p. Redla je každý post v souboru alternován. Pro lepší orientaci jsou v závorce uvedena jména některých umělců a skupin, s nimiž jednotliví členové vystupovali jako stálí hosté nebo kde působili či dosud působí ve stálém angažmá.

Vlasta Redl – kytary, klávesové nástroje, zpěv (Fleret, AG Flek, Hradišťan)
Michal Žáček
– saxofony, flétny, zpěv (Ashley Slatter, Tonya Graves, Jaromír Nohavica, Jana Kirschner, Dave Weckl, Richard Müller, Bobby McFerrin, Mike Stern)
Ruda Březina
– saxofony, flétny (Marie Rottrová, Ray Charles)
Juraj Tatár
– klávesové nástroje (Richard Müller, Jan Hammer)
Borek Nedorost
– klávesové nástroje, zpěv (Progress Organization, Petr Bende)
Marcel Buntaj
– bicí (Victor Bailey, Richard Müller, Elán, Peter Lipa)
Marcel Gabriel
– bicí (Pavel Novák, Kamelot)
Martin Gašpar
– baskytary, zpěv (Richard Müller, No name, Jana Kirschner)
Petr Vavřík
– baskytary, zpěv (Buty, Druhá tráva)
Matěj Morávek
– kytary, zpěv (Michal Pavlíček, Andy Moon)
Rudy Horvat
– kytary, zpěv (Marie Rottrová, Ostravský Rozhlasový Orchestr)

VLASTA REDL – BIO
(* 14. dubna 1959 Nový Jičín)

Vlasta Redl je moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista (hraje na kytaru, klávesy, piáno, mandolínu, další nástroje). Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Píše také scénickou hudbu a produkuje, podílel se na téměř 60 albech. Žije na svém statku Tramtárie v Kobeřicích u Brna na úpatí Ždánického lesa.

Narodil se v Novém Jičíně dětství však prožil na Valašsku, v Beskydech – vyrůstal ve Valašském Meziříčí, Poličné. Prázdniny trávil pravidelně na Horehroní pod Kráľovou hoľou, odkud pochází jeho maminka. Patrně právě již v dětství se utvářel jeho vztah k moravským a slovenským lidovým písním, jejichž motivy využívá ve své tvorbě. Ve třinácti letech se začal učit hrát na kytaru a od patnácti let koncertuje (zprvu s různými bigbítovými kapelami na tanečních zábavách ve Valašském Meziříčí a okolí).

Významným mezníkem v jeho hudební kariéře bylo stěhování do Zlína. Zde začal v prosinci roku 1983 hrát a zpívat se skupinou AG Flek, která tehdy po takřka roční odmlce způsobené odchodem zpěvačky Blanky Táborské obnovila koncertní činnost. Jako autor písní se poprvé proslavil díky vizovické skupině Fleret, která do svého repertoáru zařadila jeho písně Holky z Utopie, Sbohem galánečko, Večer křupavých srdíček či Bečva. Na Portě 1986 skupina zařadila další jeho písničku Letiště a Vlasta Redl se stal vítězem autorské soutěže. Ve stejné době Redl rovněž začal spolupracovat se Slávkem Janouškem a Jaroslavem Samsonem Lenkem, s nimiž postupně vydal tři společné desky (Zůstali jsme doma, Kde domov můj, Barvy domova).

Po pěti letech působení v AG Fleku vyšla v roce 1989 deska Dohrála hudba. O rok později nahrál svou první sólovou desku Na výletě, na níž, jak sám řekl, se chtěl osvobodit od folku a písničkářské tvorby. Naproti tomu jeho další album Staré pecky obsahovalo folkové skladby, které napsal v době spolupráce s Fleretem.

Mezitím vyšla Tramtárie – další deska AG Fleku, v jehož sestavě se objevili Radek Pastrňák a Richard Kroczek ml. S nimi Redl koupil v Kobeřicích u Brna dům pro novou zkušebnu, jelikož z té staré ve Vizovicích je vyhnalo zvýšení nájmu. Jejich cesty se ale posléze rozešly, Pastrňák s Kroczkem se plně soustředili na vlastní skupinu Buty, tak je Redl po čase vyplatil a na statek se nastěhoval se svou rodinou. V roce 1994 AG Flek ve značně obměněné sestavě (ze zakládajících členů zbýval již jen Josef Šobáň) vydal společné album s Hradišťanem Jiřího Pavlici, které bylo oceněno zlatou deskou a je považováno za vynikající propojení lidové muziky a bigbítové kapely.

O rok později završil Redl tříletou spolupráci se slovenskou zpěvačkou lidových písní Zuzanou Homolovou vydáním alba Slovenské balady, kde nahrál všechny nástroje.

V roce 1996 se do AG Fleku vrátili zakládající členové a Redl vytvořil se sestavou, jež se zformovala v roce 1994 při projektu s Hradišťanem, vlastní skupinu Každý den jinak S touto sestavou vydal zpěvák dvě desky, činnost ukončili  roce 2006.

V letech 2007-10 koncertoval Redl buď v triu s Janouškem a Lenkem anebo sám.

Z Redlovy divadelní a filmové tvorby je nejznámější jeho účast na muzikálu Kubo pro bratislavskou Novou scénu (1999), složil hudbu pro představení Rok na vsi a Silnice v Mahenově divadle, jeho muzika se objevila i ve filmu Comeback (2006), kde si i zahrál v malé herecké roli.

V roce 2011 po zhruba roční umělecké přestávce, kdy koncertoval víceméně náhodně a kterou využil k dopsání první (své) části knižní cestovatelské trilogie My tři a já (Redlův, Janouškův a Samsonův pohled nejen na jejich přátelství), utváří s elitními hudebníky (Petr Vavřík, Marcel Buntaj, Michal Žáček…) uskupení Naše nová kapela a záhy společně vydávají CD živých nahrávek Koncert který se nekonal.

V letech 2011-2012 byl Vlasta Redl k vidění v televizních pořadech Všechnopárty a Na plovárně. Rovněž pořádal několik autogramiád k příležitosti vydání knihy My tři a já.

V roce 2012 také zakládá VR svůj Facebookový profil. (https://www.facebook.com/vlastaredl)

Zdroj: Agentura Artime