Víťazka Demovnice Katka Máliková, jazzman Peter Lipa a Emma Drobná sa stretnú v relácii 3 pódiá!

Dve mladé, veľmi talentované dámy a „ostrieľaný“ jazzman Peter Lipa! V relácii 3 pódiá si spolu s našou džezovou legendou zaspieva aj dvojnásobná nositeľka ocenenia Radio Head Awards Katka Máliková a víťazka komerčnej televíznej relácie Emma Drobná. Bude to teda skutočná zmes žánrov a štýlov, ktorú si však všetci zúčastnení pochvaľujú.  Dramaturg Maroš Hečko, ktorý prispel k objaveniu Katky Málikovej, je rád, že v tejto relácii dostávajú priestor originálni hudobníci, ktorí nerobia lacné pesničky, ale razia si vlastnú cestu.

Hudobná relácia 3 pódiá dáva priestor aj skvelým, nekomerčným hudobníkom. Takou je i Katarína Máliková, dvojnásobná nositeľka ocenenia Radio Head Awards, ktorá zaujala vďaka Demovnici Rádia FM. Dnes je zatiaľ viac známou v zahraničí ako u nás, no autori relácia sú presvedčení, že by ju malo poznať aj širšie slovenské publikum.

„Katka Máliková vyhrala Demovnicu hneď po nasadení, spojenie folklóru a alternatívneho popu zaujalo poslucháčov. Keď vydala album Pustvopol, získala niekoľko ocenení, a hlavne, všimli si ju aj v zahraničí. Začali ju volať na veľké festivaly ako Colours of Ostrava, či Pohoda a zastupovala Slovensko na Eurosonicu v Holandsku. To sa nestáva často, že by niekto tak rýchlo po skončení konzervatória vystrelil. Jej hudba je intímna, melancholická. Určite je autorsky zaujímavejšia ako speváčky, ktoré napodobujú soulové a R ‚n‘ B americké speváčky. Katarína hľadá vlastnú cestu, nie je epigón a nepodlizuje sa lacnými pesničkami. Ak jej to vydrží a bude si raziť naďalej svoju cestu, možno sa jej podarí presvedčiť aj širšie publikum u nás doma a nielen v zahraničí. Relácia 3 pódiá jej k tomu môže pomôcť,“ vraví dramaturg relácie z Oyster agency, niekdajší šéf Rádia FM Maroš Hečko. 

Katarína bude v relácii spolu s Emmou Drobnou a Petrom Lipom. Bude to teda skutočne zaujímavá zmes žánrov. Pochvaľuje si to aj naša džezová legenda.

„Nakrúcanie bolo úžasné, veľmi sa mi páčila kombinácia umelcov. Celková atmosféra bola pekná, taká muzikantská a potešil ma aj Peter Bič, ktorý to naozaj dobre moderuje. Mal som z toho veľmi dobrý pocit, dúfam, že rovnaký budú mať aj diváci. Takúto hudobnú reláciu sme tu ešte nemali a je najvyšší čas, že sa objavila vo verejnoprávnej televízii, pretože na skutočnú hudbu sa akosi zabúda. Väčšinou býva len akýmsi prídavným efektom pri iných programoch. Som úplne nadšený,“ teší sa Peter Lipa.

„Teším sa, že tento formát vznikol, toľko čistého času hudby sme v televíziách v rámci jednej relácie nemali extrémne dlho. Všetci boli veľmi priateľskí, som veľmi rada, že som mohla osobne spoznať Petra Lipu a zaspievať si s ním na jednom pódiu. Grilovačka na záver bola úplne top,“ dopĺňa Katka Máliková.

Cieľom tvorcov je budovať hudobný archív doby, ukázať, čo všetko v súčasnosti na muzikantskom poli vzniká a chcú tiež pomôcť zaujímavým umelcom, ktorí ešte nie sú možno veľmi známi, aby sa zviditeľnili.

„RTVS priniesla formát, ktorý podľa môjho názoru oživil televízne vysielanie. Dlhšie obdobie tu absentovala poriadna relácia o hudbe a verejnoprávnej televízii sa podarilo zaplniť dieru na trhu. Komerčné televízie zaspali. Boli presvedčené, že otvorením hudby do streamingových služieb sa už o hudbu v televízii nebude nikto zaujímať, ale opak je pravdou. Streamingové spoločnosti vám sprostredkujú iba audio a my okrem dynamického obrazu, ponúkame i rozhovory a interakcie medzi jednotlivými interpretmi. Celú hodinu sa tak divák nenudí, pretože moderátor prechádza od kapely ku kapele, dokáže si s nimi zahrať, vznikajú príjemné improvizačné momenty, vymieňame pódiá a na nich ponúkame rozličné žánre. Tá pestrosť ma baví,“ uzatvára Maroš Hečko.

Verejnoprávna RTVS vysiela reláciu 3 pódiá každú sobotu večer na Jednotke. Najbližšia sa vysiela v sobotu 19.10.2019. Začiatok je o 22:20. Viac sa dozviete na: https://www.facebook.com/3podiartvs/?epa=SEARCH_BOX

Zdroj: TS