Víťaz Aurela 2006 za najlepší album v žánrovej kategórii HARD/HEAVY/PUNK-ROCK slovenská punková legenda KONFLIKT oslavuje 30 rokov.

Dlhé roky je kapela, ktorá dnes vystupuje v zložení Jury (gitara, spev), Kristián (basa) a Vandy (bicie) stabilnou účinkujúcou skupinou najznámejších festivalov v strednej Európe.

Konflikt odohral už viac ako 1800 koncertov po celej Európe na jednom pódiu so skupinami ako Iron Maiden, Slayer, Sex Pistols, Soulfly, The Offspring, Die Toten Hosen, Misfits, Toy Dolls, Cavalera Conspiracy, Nazareth, Alice in Chains, UK Subs, G.B.H., Craddle of Filth, Limp Bizkit, Ska-P, Lordi, Chris Norman(Smokie) The Exploited, 30 Seconds to Mars, Napalm Death a mnohé ďalšie.

Frontman kapely Jury bol 7 rokov hlavným organizátorom Punk Islandu, najväčšieho undergroundového festivalu na Slovensku a v roku 2000 vydal známu výberovku „Punk-rock made in Europe“, kde účinkovalo 23 kamarátskych skupín z 20 štátov.

Konflikt  nahral spolu 5 albumov – Takí sme (1995) Mea Culpa (1999) No Return (2001), Sapere Aude (2006) a Somnium (2011). V roku 1999 vyšla videokazeta “Konflikt-Live in Abda” v roku 2000 EP platňa “To Protect and Serve” špeciálne pre nemecký trh a v roku 2007 aj DVD Konfliktology MCMXC-MMVIII.

Skladby Konfliktu vyšli na rôznych výberovkách po celom svete od Malajzie cez Turecko až po Kanadu. Album Sapere Aude dosiahol v predaji zlatú aj platinovú platňu.

V roku 2011Konflikt v Kolumbii ako prvá a zatiaľ aj posledná slovenská skupina odohral 3 koncerty. Medzi úspešné turné v histórii Konfliktu patrí aj HSPK – Horkýže Slíže-Polemic-Konflikt v roku 2012. Rok na to kapela vystúpila v Moskve a v Dubline.

Konflikt má za sebou koncerty aj na nemeckých, anglických a írskych pódiách. 30. sezóna bude hlavne v znamení československých koncertov. Na jeseň skupina navštívi aj Švajčiarsko, Nemecko a Maďarsko.

Aktuálne Konflikt pracuje na vydaní nového albumu „Armageddon“ a na vinylovej platni “Best of 30 punk-rockov”.

www.konflikt.sk
www.facebook.com/konfliktofficial
https://www.instagram.com/konflikt_official

Zdroj: Konflikt