Videoklip skupiny Trolejboys čelí prvej žalobe.

Členov bratislavskej kapely Trolejboys vždy spájala recesia. Teraz ich však práve tá rozdeľuje. DJ Rakva alias Škrupo (spev), Jožo Garáž (gitara a spev) a Ing. Pičúz (basgitara) sa rozhodli podať žalobu na ďalšieho člena kapely známeho ako Gorila prezývaný Fízel (bicie). Predmetom ich sporu je nový videoklip.

Minulý rok chlapci z Trolejboys pokrstili svoj druhý štúdiový album Music is my Littlehorse, ktorý vznikol pod hlavičkou vydavateľstva ajlavmjuzik. Teraz chceli predstaviť takmer rok pripravovaný videoklip k jednej z jeho skladieb s názvom Voodoo. V drzej a energickej skladbe sa nájde nejeden politik a vulgarizmus. Gorila prezývaný Fízel, ktorý mal na starosti grafické spracovanie videoklipu, sa domnieval, že bude kapela čeliť útokom práve kvôli tomuto. To by ale nemohol zneužiť dôveru svojich spoluhráčov.

Niektoré zábery chlapci nakrúcali hore bez, pričom Gorila prezývaný Fízel ich ubezpečoval, že v jednoduchej postprodukcii im dorobí tielka. Nakoniec však prekryl iba svoje intímne partie a ostatných nechal s obnaženými, neupravenými bradavkami. Video pustil von práve v tejto verzii.

„Farebné tielka som chcel chalanom dorobiť vo fotošope, ale keďže som si zlomil prst, musel som postupovať podľa priorít. Preto k tejto kozmetickej úprave nedošlo,“ vyjadril sa Gorila prezývaný Fízel.

“Sú to výhovorky, berieme to ako podraz z jeho strany.” zhodujú sa ostatní členovia.

Jediný kto sa k žalobe nepridal je klávesák Clif Riff prezývaný Vanilla, ktorý akoby tušil, že na bubeníka nie je spoľahnutie a rok pred nakrúcaním začal chodiť do fitka.

Majiteľ vydavateľstva ajlavmjuzik Miro Gajdoš dodáva: „Pevne verím, že sa chalani udobria a nebude z toho koniec kapely, sú to talentovaní hudobníci, ktorí majú práve vďaka humoru na scéne svoje jedinečné postavenie.”

Podľa posledných informácií kapela spolu komunikuje iba prostredníctvom právnikov, čo značne komplikuje skúšky a koncerty.

Album Music is my Littlehorse je dostupný na digitálnych hudobných platformách (Spotify, Deezer, Bandcamp, Tidal, iTunes, Google Play, Youtube music atď.), aj ako vinyl v kamenných obchodoch.

Zdroj: TS