Videoklip Ako Boh naplnil Lucernu hudbou Mira Žbirku

Oceňovaný album Mira Žbirku – Posledné veci predstavuje nový videoklip k skladbe Ako Boh, ktorú si vyhlasovali fanúšikovia na sociálnych sieťach. Nakrúcal sa 3.apríla 2023 v priestoroch veľkej sály pražskej Lucerny. Toto miesto je veľmi symbolické, pretože práve tam sa Meky spoznal s manželkou Katkou, niekoľko rokov tam spolu bývali a vypredaná Lucerna bola vždy métou všetkých našich hudobníkov.

Režisérkou klipu, ktorý kombinuje zábery z Lucerny s archívom je Karolína Beranová, scenár napísali Raphael Ruiz a David Žbirka. V produkcii YUMMY YUMMY v ňom účinkujú: Theodor Mrkvička, Nina Strnadová, Raphael Ruiz a Daniela Hirschová. Okrem nich si v klipe samú seba zahrala aj Katka Žbirková, ktorá o klipoch albumu Posledné veci povedala: “Chceme dať všetkým pesničkám z albumu aj obrazovú podobu. Ako Boh je tretím klipom a ďalšie sa už pripravujú. Som veľmi rada, že rôzni, aj veľmi významní režiséri si sami vybrali skladby, ktorým chcú dodať svoju obrazovú verziu. Zatiaľ viac neprezradím, ale veľmi sa na to teším. Každopádne pokračujeme heslom Meky naveky, ktoré vymysleli jeho fanúšikovia už v 80. rokoch.”

 Okrem videoklipov pripravuje Katka Žbirková so svojim tímom aj ďalšie prekvapenia. V máji vychádza špeciálna kniha Memory Book – Miro Žbirka – Roky a dni. Kniha spomienok a LP box albumov z Universal Music budú do života uvedené na exkluzívnych spomienkových večeroch 10.11.2023 v Štúdiu L+S v Bratislave a 21.10.2023 v Lucerna Music Bare v Prahe.

Vstupenky do Prahy k dispozícii TU
Vstupenky do Bratislavy k dispozícii TU

Do 30. Septembra 2023 je na Bratislavskom hrade prístupná výstava Miro Žbirka – Roky a dni, ktorá je oproti pražskej rozšírená o výstavu unikátnych fotografií Petra Stanleyho Procházku a kinosálu.

Miro Žbirka – AKO BOH
STREAMINGOVÉ SLUŽBY
Miro Žbirka – Ako Boh
Autoři: Miro Žbirka
ISRC: CZUM72200426
(P) 2022 Universal Music 
www.zbirka.cz
www.facebook.com/MiroZbirka/ 
www.instagram.com/mirozbirka/  

 Zdroj: TS