Victor Wooten: Koncert takmer vypredaný!

Cyklus koncertov City Sounds priniesol za posledný rok Bratislave nevídané hudobné zážitky pre publikum bažiace po kvalite.

Skvostné vystúpenia kráľovnej jazzu Diane Reeves, Johna Scofielda, beznádejne vypredaný Al di Meola či nedávna vokálny gejzír spontánnosti Kurta Ellinga sú zároveň ochutnávkou toho, čo ešte v réžii City Sounds bratislavskí milovníci hudby zažijú…. Už budúci týždeň, 22. apríla táto fantastická koncertná séria pokračuje ďalším dvojkoncertom Victor Wooten Band a Juraj Griglák Trio.

Vďaka náhlej zmene v obsadení kapely sa môžeme tešiť na troch bratov Wootenovcov na jednom pódiu poprvýkrát na Slovensku:
Victor Wooten – basgitara
Derico Watson – bicie
Krystal Peterson – spev
Joseph Wooten – klávesy
Elijah Wooten – gitara

Poponáhľajte sa, na koncert zostáva posledných pár vstupeniek! 

Plným menom Victor Lemonte Wooten je americký jazzfunkový skladateľ, producent, aranžér a multiinštrumentalista, ktorý bol za svoju tvorbu hneď päťkrát odmenený cenou Grammy. Ako člen kapely Béla Fleck & The Flecktones získal ako basgitarista viac ocenení než ktorýkoľvek iný basák na svete. Ako jediný sa tiež viac ako raz stal Basgitaristom roka podľa časopisu Bass Player – tento prestížny titul mu bol udelený dokonca trikrát.

Victor Wooten pokračuje v produkovaní skvelých albumov – či už v spoluprácach so špičkovými hudobníkmi alebo sólovo, a intenzívne sa venuje svojej veľkej vášni: šíreniu posolstva hry na basgitaru prostredníctvom svojich kurzov, školení a seminárov.

Každé z jeho vystúpení predstavuje poriadny funkový žúr a inak to nebude ani na blížiacom sa bratislavskom dvojkoncerte s kapelou Juraj Griglák Trio.

Juraj Griglák Trio tvorí basgitarista Griglák spolu s bubeníkom Martinom Valihorom a klaviristom Eugenom Vizvárym – trojicou virtuóznych top muzikantov, ktorí sa na našej jazzovej scéne osvedčujú dlhé roky.

V triu s Martinom a Eugenom našiel Juraj Griglák spoločnú  reč v elektro-akustickom duchu s prvkami jazzu, funku, neosoulu aj r’n’b. Na aprílovom dvojkoncerte zahrajú kompozície prevažne z Jurajových a Eugenových nových albumov „Time to Fly“ a „Part One“.

V Bratislave vystúpia títo fenomenálni jazzoví muzikanti so svojimi nadupanými kapelami už v stredu 22. apríla v Ateliéri Babylon na nám. SNP.

Koncert podporilo Veľvyslanectvo USA v Bratislave a SOZA.

FB event: https://www.facebook.com/events/474693139319152/
www.citysounds.sk
www.victorwooten.com

Vstupenky v sieti Ticketportal

Zdroj: Matej Salek