Veľký tanečný večer sa blíži! Bratislava Hot Serenaders vs. Ondřej Havelka a jeho Melody Makers sa v piatok stretnú v bratislavskej Starej tržnici.

Či už ste milovníci jazzovej hudby alebo uvoľnenej tanečnej atmosféry 20. až 40. rokov, to všetko môžete zažiť na jedinečnom koncerte už v piatok 27. marca o 19:00 v priestoroch Starej tržnice. Hrať budú pre vás orchestre Bratislava Hot Serenaders a Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, ktoré sa tentoraz ocitnú pod jednou strechou!

O príjemnú zábavu sa postarajú hudobníci v „Big Band Battle“, kde budú proti sebe „bojovať“ o priazeň poslucháčov. A ak vo vás budú tóny svižného jazzu prebúdzať túžbu zatancovať si, vôbec sa nemusíte ostýchať vyjsť na parket, pretože ten čaká iba na vás. Chýbať nebudú, samozrejme, ani profesionálni tanečníci, ktorí v dobovom oblečení predvedú skvelé výkony.

IslBG

O tom, že sa oba orchestre na Veľký tanečný večer a súboj poctivo pripravujú svedčia aj vtipné videá, v ktorých sa „protivníci“ navzájom podpichujú. Túžba po víťazstve je každým dňom silnejšia, napätie stúpa, a tak niet pochýb, že hudobníci oboch táborov predvedú len tie najlepšie výkony. A, samozrejme, Juraj Bartoš a Ondřej Havelka, lídri orchestrov, sa postarajú o zábavu, ako sa patrí. Preto si nenechajte ujsť možnosť zažiť pár hodín skvelej jazzovej atmosféry. Avšak, pozor! Lístkov už nie je veľa, tak sa poponáhľajte!

V sále Starej tržnice budú proti sebe stáť dve vynikajúce hudobné telesá. V prvom prípade ide o orchester Bratislava Hot Serenaders, ktorý pod vedením svojho zakladateľa trubkára Juraja Bartoša pôsobí na hudobnej scéne viac ako dve desaťročia. Orientuje sa na autentickú interpretáciu hot-jazzovej hudby 20. a 30. rokov.

Naproti tomu sa Ondřej Havelka a jeho Melody Makers sústreďujú na swingovú hudbu 30. a 40. rokov. Ondřej Havelka vedie mimoriadne úspešný orchester celým telom aj dušou.

Oba orchestre sa tešia veľkej obľube a úspechu tak na domácej, ako aj na zahraničnej scéne. Navyše skutočnosť, že vynikajúci trubkár Juraj Bartoš pôsobí ako sólista a umelecký vedúci v oboch orchestroch, dodá celému večeru jedinečný a pikantný rozmer.

Nápad zorganizovať hudobný battle vychádza z tradície, ktorá sa zrodila v 20. a 30. rokoch minulého storočia v Amerike. Na konci sezóny bolo zvykom usporiadať hudobno-tanečný súboj – Big Band Battle, kde o prvé miesto bojovali dva orchestre. Jeden vo svojej kvalite predbiehal druhý, pričom vyvrcholením bola záverečná časť večera, alebo „pieseň na pieseň“, ako sa zvyklo hovoriť. Víťaz získal nielen prestíž, ale taktiež mal zabezpečenú prácu na celý ďalší rok.

mm_rozvrkoceni

Ak ešte predsa len pochybujete o kúpe lístkov na tento jedinečný tanečný večer, navštívte webové stránky www.serenaders.sk, www.melodymakers.cz, kde nájdete podrobnejšie informácie o orchestroch Bratislava Hot Serenaders a Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Nevynechajte ani stránky na Facebooku, kde sa okrem iného môžete aj pobaviť na spomínaných videách.

Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=20580
FB event: https://www.facebook.com/events/1417798281851695
Ďalšie informácie: www.serenaders.skwww.melodymakers.cz

Zdroj: Matej Salek