Věda, inženýrství, historie a speciální dokument o viru COVID-19 v dubnu na Discovery Channel.

Série vzdělávacích pořadů na kanálu Discovery Channel pokračuje i v dubnu, programové schéma zahrnuje oblíbené série Mimořádné projekty (Extreme Engineering) a Zničená minulost (Blowing Up History) nebo speciální dokument o koronaviru Pandemie: Covid-19 (Pandemic: COVID 19).

Praha, 2. 4. 2020: Od prvního dubna je vždy hodina denně od pondělí do pátku od 9:50, resp. od 16:00 vyhrazena prohlídce zákulisí vzniku těch nejimpozantnějších staveb světa. První neděli v měsíci mohou diváci pátrat po odpovědích na otázky týkající se vzniku a rozšíření epidemie koronaviru.

Vášniví fanoušci stavitelství mohou sledovat, jak byly postaveny některé z největších budov na světě, jako například stadion v Melbourne, most v Hongkongu, obrovská vodní elektrárna v Turecku nebo ikonické starověké a středověké budovy. Nový dokumentární speciál Pandemie: Covid-19 se zabývá aktuálně největší světovou hrozbou pro lidské zdraví a vysvětluje vývoj koronaviru od jeho počátku nebo snahy vědců o jeho vymýcení. 

Při sledování těchto poutavých pořadů a dokumentů diváci naleznou odpovědi na ty nejambicióznější otázky:

Mimořádné projekty (Pondělí-pátek, 9:50): inženýrské projekty jsou čím dál ambicióznější. Rok od roku architekti navrhují a staví struktury, jejichž cílem je zastínit obdivuhodná díla minulosti. Architektonické plány jsou obrovské nejen co do rozměrů, finančních investic nebo sociálních dopadů, ale neustále se snaží posouvat hranice možného. Je obtížné představit si míru proveditelnosti takových projektů, nemluvě o technických detailech potřebných pro jejich výstavbu. Pořad představuje vybrané architektonické plány současnosti.

Zničená minulost (Pondělí-pátek, 16:00): Jak byly postaveny nejznámější starověké a středověké stavby? Tvůrci této dokumentární série využívají nejmodernějších animací, aby odhalili, jak byly tyto neuvěřitelné struktury vytvořeny. Série také rozkrývá nejnovější poznatky o mýtech a tajemstvích starodávných civilizací a ikonických struktur, které naši předkové postavili.

Pandemie: COVID-19 (neděle 5. dubna, 20:00) – Odborníci vysvětlují s pomocí nejnovějších informací z lékařského prostředí, proč je tento nový virus tak nebezpečný a jaké kroky je nutné podniknout v boji proti němu.

Zdroj: Discovery