‚Vary mají náměstí‘ hlásá 8. ročník hudebního festivalu Top RoofTop a přiváží Flamengo Reunion Session nebo Madhouse Express

24. června rozezní karlovarské náměstí Dr. Milady Horákové osmý ročník festivalu Top RoofTop. Akce láká na program s Flamengo Reunion Session, Madhouse Express či německými Filistine. Sobotní odpoledne přinese také tvořivé dílny pro rodiny s dětmi, přednášky či benefiční tetovací salon. Akce je zdarma, návštěvníci mohou festival podpořit na HitHitu a získat odměny.

S cílem bavit nejen hudební fanoušky či rodiny s dětmi ale také oživit lokalitu uprostřed centra lázeňského města zastřešuje letošní ročník motto “Vary mají náměstí”.

„Bohužel jej ale nepoužívají,” dodává prezidentka festivalu Ing. Běla Čurlinová. „V každém městečku slouží náměstí ke společenským shromážděním, trhům a dalším akcím. V Karlových Varech tomu už nějakou dobu tak není, tak jsme se rozhodli svým počínáním místo probudit a případně inspirovat další pořadatele akcí. Lokalita má bohatou historii čítající události jako první motokárové a jedny z prvních skateboardingových závodů v zemi, na počátku minulého století i akrobatická vystoupení věhlasných bratrů Třísků či oslavy konce druhé světové války.”

Hudební program potěší fanoušky různých odnoží rocku. Bigbítová ikona Flamengo Reunion Session přehraje skladby z alba Kuře v hodinkách, pražské Madhouse Express coby jedny z představitelů současné renesance rockové psychedelie doprovodí světelná show tvůrčí skupiny Weird Visuals, vystoupí také objev bavorské klubové scény Filistine mísící rock s indie, jazzem a funkem či plzeňští Her Nature snoubící harmonické pasáže tvrdých progresivních skladeb s něžným ženským vokálem. I Big Band Šmeralka složený z žáků a pedagogů karlovarské ZUŠ Šmeralova vystoupí s repertoárem z významných skladeb světové historie rocku v big bandové úpravě pod taktovkou jazzového saxofonisty Milana Krajíce.

„Nově přidáváme také přednáškovou část programu. Mezi koncerty na hlavní scéně se v prostorách Kanceláře architektury města mohou návštěvníci dozvědět něco z historie. O pořádání prvních skateboardingových závodů na náměstí povypráví starosta Božího daru a ex-senátor Ing. Jan Horník. Minulost hlavní hvězdy kapely Flamengo přijede shrnout spoluzakladatel muzea populární hudby Popmuseum a hudební publicista Radek Diestler,” říká dramaturg festivalu Ricardo Delfino. „Každoročně poskytujeme prostor také dobročinným iniciativám. Letos to budou opět Suicide Angels s benefičním tetovacím salonem, kde zkrášlením své kůže přispějí na malou Andulku, holčičku s parezou brachialního plexu.”

Akce probíhá za podpory Ministerstva kultury České republiky, Krajského úřadu Karlovarského kraje, Magistrátu města Karlovy Vary, Nadace města Karlovy Vary a Nadace Život Umělce.

Youtube playlist line-up: https://youtube.com/playlist?list=PLY8ejmbBzwfmN9H7zWATho2fcv8hyboPN
HitHit kampaň: https://bit.ly/TRT23HitHit
Facebooková událost: https://fb.me/e/1bKiW8fa9
Web: www.toprooftop.cz
Facebook: https://www.facebook.com/toprooftopfest/
Instagram: https://www.instagram.com/toprooftopfest/

Zdroj: TS