V Trenčianskych Tepliciach začína najstarší stredoeurópsky festival – Hudobné leto.

Už tento piatok sa v Trenčianskych Tepliciach začne neuveriteľný 69. ročník obľúbeného Hudobného leta. Tento tradičný hudobný maratón odštartuje slávnostným koncertom Neosolium Orchestra Banská Bystrica, na ktorom vystúpia sólisti Opery SND, Andrea Vizvári a Otokar Klein, pod vedením dirigenta Pavla Tužinského.

Hudobné leto sa po prvý krát konalo v Trenčianskych Tepliciach v roku 1937. Napriek tomu, že sa menili spoločenské aj politické podmienky v krajine, uchovával si nielen svoju tradíciu, ale aj príjemný komorný charakter. Dnes sa môže Hudobné leto pýšiť priam neuveriteľnou, 69. ročnou tradíciou, vďaka čomu sa stalo neoddeliteľnou súčasťou života kúpeľného mesta a obohatením pre celý región. Právom si nesie aj prívlastok „najstarší stredoeurópsky festival“.

Stalo sa už dobrým zvykom, že každý rok pritiahne jeho hlavný organizátor, Kúpele Trenčianske Teplice, v spolupráci s partnermi rôzne multižánrové produkcie v najvyššej kvalite. Tento rok ich bude až sedemnásť.

Z komorných koncertov určite zaujmú Neosolium orchestra Banská Bystrica so sólistami Otokarom Kleinom a Andreou Vizvári, klaviristka Raluca Stirbat, Peter Michalica a jeho hostia: Adriana Antalová a Viera Bartošová, Collegium Wartberg, kvarteto AndreaS, Pacora Trio, koncertné vystúpenie Dalibora Karvaya a Daniela Buranovského, Korngold Quartet a v závere Slovenská filharmónia.

Pripravené sú však aj zaujímavé sprievodné podujatia. V Trenčianskych Tepliciach vystúpi Robo Opatovský kvintet, skupina HEX, FRAGILE, Pavol Hammel a Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu.

Chýbať ani tento rok nebudú divadelné predstavenia. V hre Shirley Valentine sa predstaví Zuzana Krónerová a v bláznivej komédii Opačné pohlavie zasa Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský, Marta Sládečková a Ivan Tuli Vojtekom.

Na všetky podujatia festivalu Hudobné leto sú už tradične srdečne pozývaní nielen obyvatelia Trenčianskych Teplíc, či kúpeľní hostia, ale všetci milovníci kvalitnej kultúry.

Podrobný program festivalu Hudobné leto nájdete tu: https://www.kupele-teplice.sk/volny_cas/kultura/hudobne_leto_program/

hl-2014-motivacny-plagat

Zdroj: Kúpele Trenčianske Teplice, a.s.