V Prešove sa rodia výnimočné hudobné talenty! Uvidíte v relácii 3 pódiá.

Mix rocku, ľudoviek, elektroniky, jazzu, popu a etna. Relácia 3 pódiá opäť spojí zdanlivo nespojiteľné. Tentoraz navyše ukáže, že tragédiou skúšaný Prešov je doslova liahňou fantastických hudobných talentov. Z tohto východoslovenského mesta totiž pochádza Katka Koščová aj skupina Papyllon, ktorí sa v relácii predstavia. Katka zaspieva aj svoju krásnu novinku „Hranica dažďa“, chalani z Papyllonu ponúknu príval totálnej energie a k tomu im bude sekundovať originálny Čechomor. Nenechajte si to ujsť v sobotu 14. decembra na Jednotke RTVS.

Aj túto sobotu uvidíte na televíznej obrazovke skvelý koncert troch rôznych hudobných fenoménov. Skvelá Katka Koščová zaspieva aj novinky zo svojho albumu, ktoré poslucháčov zaujali hneď po zverejnení. Jej „Hranica dažďa“ počas nakrúcania spôsobovala divákom zimomriavky na tele. Slová tejto novej Katkine skladby, ktorá je Prešovčankou, sa dnes zdajú ešte aktuálnejšie.

„Veľmi sa teším, že po dlhej dobe vznikla konečne hudobná relácia, ktorá sa skutočne venuje len hudbe bez všetkých zbytočných omáčok a kde sa dá dokonca naživo zahrať autorská muzika. Mám nesmiernu radosť aj z kombinácie, v ktorej sme sa ocitli my. Čechomor je kapela, na ktorej som rástla a ich hudbu mám ohromne rada, čiže to bola veľká česť a zároveň sme si na záver všetci spolu zaspievali jednu ich pieseň. Takže sa mi vyplatilo roky si ich vyspevovať v aute.  A Papyllon sú úžasní chalani, nesmierne talentovaní, veľmi sa z nich teším a neskutočne sa mi páči ich prejav, autenticita. Teším sa tiež, že sme mohli vystúpiť spolu s Martinom Geišbergom, s ktorým často hrávame,“ vraví Katka Koščová. 

Zhodou okolností v tomto diele zahrajú aj ďalší Prešovčania, kapela Papyllon, ktorá v roku 2010 vyhrala súťaž mladých talentov prešovský Liverpool.

„Je to naša televízna premiéra, takže sme nevedeli čo nás čaká, avšak celý štáb sa postaral o to, že sme sa cítili veľmi fajn. Naši fanúšikovia sa môžu tešiť na náš prvý singel vôbec „Waves“, ďalej na singel z debutového albumu „Seventeen, baby“ so špeciálnym hosťom a na jednu z našich najnovších piesní s názvom „What About Tonight“. Tento diel by si mali diváci pozrieť, aby videli, aká rôznorodá hudba sa v Prešove tvorí, a rovnako, aby si vychutnali vystúpenie jednej z legendárnych českých kapiel,“ dodáva hráč na bicie z Papyllonu Lukáš Lacko. 

Čechomor sú už legendou. Hrajú a spievajú české a slovenské ľudovky v rockovom šate. Aj oni sľubujú riadny hudobný „vodvaz“.

„Nakrúcanie relácie 3 pódiá bolo skvelé. Atmosféra v štúdiu sa nám páčila, bola veľmi tvorivá a my si ceníme najmä to, že sa nakrúcalo všetko naživo. Žiaden playback.

Zahráme pesničky „Mezi Horami“, „Hruška“, „Gorale“ a novinku z nášho posledného albumu Nadechnutí „Padly vody“. Oplatí sa to pozerať, pretože je to naozaj skutočné a živé,“ uzatvára huslista a spevák Čechomoru Karel Holas.

Verejnoprávna RTVS vysiela reláciu 3 pódiá každú sobotu večer na Jednotke (okrem sviatkov). Najbližšia sa vysiela v sobotu 14.12.2019. Začiatok je o 22:20. Viac sa dozviete na: https://www.facebook.com/3podiartvs/?epa=SEARCH_BOX

Staršie diely relácie sú v archíve:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/199119
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/199699
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/200271
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/200936
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/201589
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/202793
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/203981
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/204581

Zdroj: RTVS