Hype okolo noviniek pokračuje, Papyllon má v longliste Radiohead Awards nominované oba single. Predstavia sa aj na Indietronica.

Štvorčlenná kapela Papyllon kĺbiaca žánre už vyše desať rokov má na čakacej listine Radiohead Awards rádia_FM nominovaného kandidáta v kategórii najlepšia skladba roka 2019. Ide pri tom o najrelevantnejšiu slovenskú hudobnú súťaž, ktorá každoročne oceňuje tie najvýraznejšie nemainstreamové akty v najrôznejších kategóriách. O tom, či sa piesne premenia na nomináciu rozhodujú fanúšikovia hlasmi, ktoré je možné posielať do 9. februára 2020.

https://www.radiohlavy.sk/clanok/rha2019-1kolo

Skladbou zaradenou v longliste je úderný singel s názvom What About Tonight, ktorý majú poslucháči šancu začuť okrem rádia FM tiež na Európe 2 či na Fun rádiu. Výraznou neslovensky znejúcou skladbou s chytľavým refrénom a futuristicky ladeným klipom dali Papyllon jasne najavo, že prichádza zmena. Definitívne totiž odbáčajú od predchádzajúceho alternatívnejšie ladeného zvuku smerom k prístupnejšiemu žánru, riskantné rozhodnutie však u fanúšikov získalo takmer výhradne pozitívne prijatia.

Ďalším obrovským krokom bolo pre slovenskú zostavu okrem vydania druhého singlu All the Time podpísanie zmluvy s holandským labelom TCBYML (This Culd Be Your Music Label). Sústreďuje sa najmä na súčasné žánre, pričom vydáva napríklad Nórov Kakkmadafaka či Francúzov Caravan Palace. Jasný znak toho, že pôvodom prešovskej kapele je už na Slovensku tesno, a najradšej by vyrazila do sveta.

Papyllon majú za sebou rušné obdobie. Maďarskému publiku sa v novembri ukázali na showcase so zvučným názvom Bush, v košických kasárňach si zorganizovali vlastný event Košiclava s Bratislavčanmi Don’t Trust Butterflies, vystúpili v relácii 3 Pódia približujúcej slovenskému divákovi živé vystúpenia známych aj menej známych domácich kapiel a v Prešove vypredali spolu s hosťami White Place klub Stromoradie.

Papyllon sa najbližšie naživo predstaví v bratislavskom podniku KC Dunaj 7. februára na párty s názvom Indietronica.

https://wearepapyllon.com/
https://www.deezer.com/en/artist/5397217

https://www.youtube.com/channel/UChEPUTmzUjDnGhzOFfcIRPQ
https://www.instagram.com/wearepapyllon/

Zdroj: TS