V Bratislave sa budú konať prvé preteky v astronautských disciplínach!

8. októbra sa v Bratislave uskutoční prvý ročník unikátnych pretekov Spaceman Championship, šampionát pre všetkých, ktorých fascinuje vesmír a túžia po nezabudnuteľných zážitkoch. Víťaz získa nezabudnuteľný 5-dňový letecký zájazd do Star City v Moskve, kde zažije aj beztiažový parabolický ZeroG let.

Preteky Spaceman Championship 2016 sa uskutočnia v sobotu 8.októbra 2016 v Areáli Divoká Voda v Čunove. Registrovaní pretekári si počas dňa porovnajú svoje sily vo fyzických a psychických disciplínach inšpirovaných základnými testami astronautov.

spaceaffairs_zerog

Kvalifikácia na preteky pozostáva z online testov, bola spustená 16. septembra cez stránku organizátora. Účastníci pretekov sa môžu tešiť na workout games, zipline, hydrospeed, let s dronom, potápanie, či pristávanie s raketoplánom na leteckom simulátore a ďalšie disciplíny.

Víťaz Spacemen Championship 2016 si odnesie letenku na ZeroG (beztiažový parabolický let lietadlom) s 5-dňovým leteckým výletom do Star City pri Moskve, držiteľ 2. miesta získa adrenalínovú cenu, let stíhačkou s nafilmovaním letu a pre 3. miesto sú pripravené športové hodinky značky Luminox z vesmírnej série.

spaceaffairs_zerog1

Organizátor Róbert Vokál je adrenalínovým nadšencom: „Už veľa rokov ma baví lietanie, šport, veda a vesmír. V roku 2013 som prekonal sám seba a vyhral som v súťaži suborbitálnu letenku. Preteky Spaceman Championship prinášame, aby mal každý príležitosť cítiť sa ako astronaut. A pokiaľ ide o hlavnú výhru…pocit beztiaže a ten výhľad sú neopísateľné. Príďte zažiť dobrodružný deň v krásnom Areáli Divokej Vody a prekonajte svoje limity. Unikátne zážitky a zábava sú garantované až do večera.”

Na podujatie Spaceman Championship majú diváci vstup voľný a tiež možnosť si nesúťažne vyskúšať niektoré z disciplín. Po skončení pretekov bude nasledovať večerná párty s DJ-mi.

spacemanchampionship_mapa

Spaceman Championship 2016
8. október 2016, 8:00-22:00 hod.
Areál Divoká Voda, Čunovo, Bratislava

Viac informácií na https://www.spacemanchampionship.com
Udalosť na FB: https://www.facebook.com/events/1014916145266711
Hlavná cena – beztiažový parabolický let ZeroG: https://youtu.be/a3RCDI0YksM
Registračný poplatok: www.predpredaj.sk/spcmn

spacemanchampionship_poster

Zdroj: Zuzana Polonyová