Už v piatok vystúpi nemecko-francúzska úderka IRIE RÉVOLTÉS v Bratislave!

Vystúpenie nemecko-francúzskych revolucionárov sa nezdaržateľne blíži! Už v piatok 4. októbra uvidíme na pódiu bratislavského Majestic Music Clubu produkciu temperamentných Irie Révoltés, vášnivých bojovníkov za práva menšín a mier na zemi.

Irie Révoltés už nemusíme slovenskému publiku príliš predstavovať – majú u nás pomerne slušnú obdivovateľskú základňu a vystupovali napríklad aj na reggae festivale Uprising. V rámci aktuálneho mohutného turné propagujúceho posledný album „Allez“  vystúpi táto nemecko-francúzska deväťčlenná banda až v osemnástich európskych mestách.

IrieRevoltes_Schaufenster_small_01

Okrem revolučnej agendy majú však Irie samozrejme niečo aj pre svoje apolitické publikum: skvelú hudbu a vynikajúci performance, ktorý poľahky strhne aj tých najchladnejších skeptikov. Živelná kombinácia ska, reggae, hiphopu, dubu a punku v podaní deväťčlennej kapely už mohutne roztancovala davy na koncertoch a festivaloch celého sveta. https://www.facebook.com/events/450887578323550/?fref=ts

Spolu s bandou z Irie sa na koncerte predvedú aj dvaja talentovaní pouliční muzikanti vystupujúci pod názvom Guaia Guaia. Svoju hudbu títo nemeckí hudobníci opisujú ako „trochu hiphopu, nejaké elektro, kúsok popu a štipku sociálnej kritiky“. Svojím debutovým albumom Eine Revolution ist viel zu wenig (Jedna revolúcia je príliš málo) dokázali, že aby ste svoju hudbu dostali k poslucháčom, nemusíte zapredať dušu veľkému komerčnému vydavateľstvu. Je teda jasné, že chalani z Irie a Gaia súznejú nielen hudobne, ale porozumeli si aj politicky.

Tým ale ešte žúr neskončí: o energickú afterparty sa po živom koncerte postará slovenskému publiku dobre známy Malalata Sound System – šikovná dvojica mladých DJov, ktorí vo svojich sviežich setoch umne miešajú Balkán, Mexiko, Karibik i Francúzsko. Ich hranie pravidelne podporujú aj hosťujúci saxofonista či vokalistka, a ak ste ich zažili mixovať naživo, viete, že ani noha neobsedí. Chlapci z Malalata už počas svojej kariéry pred či zaskakovali hviezdy ako Parov Stelar Band, Nouvelle Vague, Nneka či N.O.H.A., a predpovedáme im ešte veľkú budúcnosť.

Vstupenky a info: www.majestic.sk
FB event: https://www.facebook.com/events/450887578323550/?ref=ts&fref=ts

Zdroj: Mates Salek