Úspešný rok Celeste Buckingham: Nominácia na speváčku i hit roka a megashow na Slávikovi!

Milióny vzhliadnutí na hudobnom serveri YouTube, niekoľko mesiacov na popredných priečkach oficiálnej hitparády najhranejších českých a slovenských piesní v rozhlasovom éteri, a nominácia na ceny MTV EMAs 2012 v kategórii Best Czech/Slovak Act.

Hit Run Run Run priniesol sedemnásťročnej speváčke Celeste Buckingham úspech nielen na Slovensku a v susednej Českej republike, ale i ďaleko za ich  hranicami. Vyvrcholením úspešnej bilancie piesne, vďaka ktorej si Celeste získala vlani i fanúšikov v krajinách Blízkeho východu a Severnej Afriky, je nominácia na Zlatého Slávika 2013 v kategórii Hit roka. Okrem toho získala mladučká speváčka nomináciu i v prvej pätici v kategórii Speváčka roka.

V éteri už niekoľko týždňov rotuje Celestin nový singel Never Be You, napriek tomu sa však jej vlaňajší úspech v podobe hitu Run Run Run nekončí. Dôkazom je nielen magická hranica 10 miliónov vzhliadnutí, ktorú pieseň v týchto dňoch atakuje na hudobnom portáli YouTube, ale tiež  nominácia skladby na prestížne ocenenie Zlatý Slávik 2013 v kategórii Hit roka. V prvom kole sms hlasovania fanúšikov sa totiž práve Run Run Run dostal medzi päticu hitov s najvyšším počtom hlasov. O absolútnom víťazovi kategórie Hit roka sa rozhodne v 2. kole sms hlasovania počas samotného priameho prenosu v nedeľu 3. februára. Priaznivci Celeste Buckingham podporili svoju obľúbenkyňu sms hlasovaním aj v ďalšej, významnej kategórii – autorka a interpretka úspešnej debutovej dosky Don´t Look Back totiž vďaka hlasom širokej verejnostri zabojuje aj o Zlatého Slávika v kategórii Speváčka roka po boku niekdajších Zlatých Slávic Jany Kirschner či Zuzany Smatanovej.

Speváčka, ktorá sa kvôli škole a novým pracovným ponukám začiatkom leta s celou rodinou presťahovala do Spojených štátov, sa chce pri tejto príležitosti fanúšikom osobne poďakovať za podporu v uplynulom mimoriadne úspešnom roku. Preto priletí z USA na slávnostné odovzdávanie cien osobne. Rovnako ako pri galaprograme Český slavík Mattoni 2012 u našich českých susedov, i na slovenskom Sláviku 2012 Celeste nebude chýbať medzi účinkujúcimi. Ako organizátori večera prezradili, Celeste bude jedným z exkluzívnych účinkujúcich v show, ktorú diváci uvidia 3. februára v prime time na TV JOJ. Fanúšikovia sa môžu tešiť na špeciálny set s Mikom Spiritom sprevádzaný tanečnou mega show, v ktorej odznejú piesne Run Run Run i Never Be You.

www.slavica.cz/celeste_buckingham
www.celestebuckingham.com
https://www.facebook.com/pages/Celeste-Rizvana-Buckingham/194727173883320
https://www.facebook.com/pages/Celeste-Buckingham-Official/100643926702959

Foto: Lukáš Dvořák
Zdroj: SLAVICA