Uprising pripravuje zimnú edíciu. Poznáme headlinera!

Rozruch okolo festivalu Uprising ešte poriadne neutíchol a organizátori už prichádzajú s ďalšou radostnou správou. Štvrté pokračovanie Uprising Winter Edition, teda zimná verzia Uprisingu, je ohlásené na 22.novembra 2013.

Netradičný, skorší dátum má aj odôvodnenie v podobe exotického hosťa. Jamajčanom totiž príde naša zima príliš tuhá a preto sa termín presunul o pár týždňov skôr. Na UWE 2013 prichádza jamajský reggae spevák Perfect Giddimani.

perfect-giddimani-02

Mr. Perfect nie je slovenskému publiku vôbec neznámy a patrí k najžiadanejším interpretom, ktorí sa predstavili na Uprisingu. Jeho energická show plná hitov ako Handcart Bwoy, Sweet Jamaica, Nuh Badda Mi, či Lock Me Up patrila jednoznačne ku highlightom Uprisingu 2011. Doprovodnú kapelu budú tvoriť ostrieľaní House of Riddim, s ktorými predstaví spoločný aktuálny album, novinku “Over The Top“.

house-of-riddim

Ako domáci support vystúpia tentokrát chalani s akustickým projektom N3O Akustika. Ide o dokonalé prepojenie akustického reggae s prvkami folku a world music, doplnené o zmysluplné texty frontmana Dominika a.k.a N3O. Program festivalu však ešte stále nie je kompletný, organizátori čoskoro oznámia mená ďalších vystupujúcich.

n3o-akustika

Festival Uprising Winter Edition sa uskutoční v bratislavskom Ateliéri Babylon 22.11. a lístky kúpite v predpredaji v sieti Ticketportal a na domovskej stránke festivalu uprising.sk.

www.uprising.sk
www.fb.com/uprisingreggaefestival

Pripomeň si atmosféru Uprising Winter Edition 2012:

Zdroj: Uprising