Uprising 2018: Na festival mieri nekompromisná spoločná show Onyx & Dope D.O.D.!

Medzi fanúšikmi bratislavského Uprising festivalu sa snáď nenájde jeden človek, čo by si nepamätal legendárne koncerty Onyx či Dope D.O.D. Obe skupiny svojou výbušnosťou a energickou show poriadne otriasli ináč relatívne pokojnou festivalovou atmosférou a priviedli do varu tisícky verných fanúšikov dole pod pódiami. Tento rok však čaká Uprising double trouble – obe kultové formácie spájajú sily a 24.-25. augusta prichádzajú do Bratislavy odohrať československú premiéru spoločnej show Onyx & Dope D.O.D.

Po prvýkrát sa ich cesty stretli už pred nejakým časom, keď Onyx prizvali Holanďanov Dope D.O.D. nahrať track #WakeDaFucUp. Chlapcom z Onyx sa výsledok zjavne viac než páčil, keďže po ňom pomenovali aj celý album, na ktorom sa skladba objavila v roku 2014. Úspešný single prevalcoval fanúšikov oboch kapiel, ktorý si, pochopiteľne, pýtali viac.

Napriek tomu bolo dlho okolo ďalších potenciálnych spoluprác medzi Dope D.O.D. a Onyx ticho. Zlom nastal až minulý rok, keď sa na pultoch objavila celá spoločná doska Shotgunz in Hell. Netreba ani hovoriť, že fanúšikovia nekompromisného rapu, boombapu a horrorcore oprávnene šaleli radosťou.

Ťažkotonážne beaty, dubstepové a elektronické linky s boombapovými prvkami servírované s lyrickým nákladom, po ktorom sa horšie spáva aj kľudným povahám.

Aj taká bude ich spoločná show, na ktorú jedenásty ročník Uprisingu len tak skoro nezabudne. Okrem nich sa z hiphopu môžete tešiť na americké legendy Slum Village, Lady Leshurr, Movits a silný domáci reprezent, ale aj na headlinerov ako Gentleman, Inner Circle či Lee „Scratch“ Perry. Vidíme sa 24. a 25. augusta na Zlatých pieskoch v Bratislave, lístky aj VIP vstupy s množstvom výhod zoženiete v sieti Ticketportal.

VSTUPENKY
https://bit.ly/uprising2018-tickets

UPRISING
https://www.uprising.sk/
https://www.facebook.com/uprisingfestivalofficial/
https://instagram.com/uprising_festival

Zdroj: TS