Undergroundový talent Last Japan (UK) na klubovej noci London už tento víkend!

Klub Dole bude v sobotu 24. mája patriť londýnskej scéne. Na noci London vystúpi anglický producent a DJ Last Japan. Večer zahrá aj belgický DJ Heden a domáci Detlef Dakar, Pha a rezidentka Siba.

Kultová éra pirátskych rádií poskytovala DJom jedinečnú platformu ako sa dostať do povedomia “music hungry” poslucháčov. Ľudia zostávali dlho do noci hore, len aby si naladili správnu frekvenciu a nahrali na kazety najnovšie skladby, ktoré práve rozpaľovali kluby londýnskej undergroundovej scény. Dnes, keď si už skoro každý môže pred meno naservírovať ‘’DJ’‘, je oveľa ťažšie upozorniť na svoj talent a preraziť na presýtenom trhu ako kvalitný DJ. Avšak Last Japan sa to nepochybne podarilo. “So make sure down there. It’s gonna be heavy,” odkazuje Last Japan.

Last Japan (UK) – je londýnsky producent a DJ, študent hudobnej produkcie, zástupca labelov Sony RCA, Space and Time, autor trackov vydaných na uznávaných nezávislých labeloch Bullet Train, LNUK či Signal Life. Jeho zvuk možno definovať ako eklektický, zahŕňajúci 2-Step garage, nasiaknutý grimom, funkom aj dubstepom. Produkciou dark a kontrastných zvukov zaujal i slávneho producenta Zomby, ktorý ho oslovil na spoluprácu na jeho 33-trackovom albume With Love. Jeho exkluzívne a vizionárske dj sety ponúkajú to najaktuálnejšie a sú vždy nadupané a nepredvídateľné. Každý posledný štvrtok v mesiaci môžete spolu s ním “skúmať” hudobné novinky a zaujímavých začínajúcich umelcov v jeho online NTS Rádio show Circadian Rhythms.

Heden (BE) – je belgický dj a producent, ktorého tvorbu možno opísať ako mix výraznej zvukovej textúry s nádychom dubu a emotívnej elektroniky. Pracuje najmä s prvkami techna, ambientu a house. Aj keď všetko začalo u 170 bpm, pri súčasnej produkcii nemá strach experimentovať aj v iných tempách. ‚Heden‘ v holandštine znamená ‚teraz‘, a práve preto sa snaží, aby ste jeho sound prežívali v danom momente a zabudli na problémy minulosti aj budúcnosti. Spolu s Lucky7 pripravuje pravidelnú rádio show AFTER 12 na Urgent.fm. Podporujú ho mená ako napr. Indigo, ASC, Daat, Dyl či Hatti Vatti.

Detlef Dakar – aka Double D po návrate z UK, nadšený dianím v Londýne, pripravuje spolu s TeleWell (ako dvaunlimited) na rádiu Tlis reláciu o mestskej kultúre/hudbe a zakladajú kolektív a klubové večery BWO. V roku 2010 sa k nim pridáva BWO TV, streaming platforma na diskusiu a prezentáciu producentov, promotérov a DJov. Sety stavia ako dokument z krajiny zakódovanej v mene: rozprestiera sa od mestskej krutosti, naliehavosti, ale aj zvláštnej krásy – Detlef ako novembrový výhľad z východonemeckých panelákov – až po zadúšanie sa v horúcom vzduchu Dakaru, rituálnej repetícii, v zmyselnosti/podvedomí, čistom pôžitku.

Pha – je vášnivý zberateľ vinylov, ktorý má rád urban music, je jeden z organizátorov BWO TV a 140 bpm mu príde ako dobrý nápad.

Siba – sa hraniu z platní venuje od roku 2007. Od drum’n’bassových začiatkov cez Skreama objavila dubstep a vďaka nemu príbuzné žánre, ktoré vo vinyl shopoch spravidla zdieľajú rovnaký priestor – grime, uk funky, juke, bass, hip-hop. Nevyhraňuje sa štýlovo ani časovo a rada sa vracia k starším obľúbeným skladbám. Jej najväčší hrdinovia sú momentálne Bahwee a Romare z labelov Ninja Tune, Deep Medi, Black Acre, Swamp 81 a HW&W.

24. 5. (sobota)
Štart: 22:00 hod.
Vstup: 5€
Event: www.fb.com/events/1482977361920669

PLAGAT_London_maj 2014

Zdroj: klub Dole