UDG predstavujú nový klip a vyrážajú na turné!

Labskoústecká parta UDG přináší svým fanouškům po krátké době nový videoklip z loňského alba Akrobat. Po v září zveřejněném klipu k songu Modlitba tentokrát došlo na píseň Vzdálení.

Klip měl premiéru v neděli 17. 11.  Mixer.cz a ode dneška ho najdete také na YouTube. Nové video se zároveň stane předzvěstí speciálního vánočního turné s přáteli, které UDG odstartují již v pátek 22. 11. v Doubici.

„Rádi dodáváme našim skladbám další rozměr v podobě obrazového ztvárnění, „ zamýšlí se nad vznikem videa saxofonista a zpěvák Adam Kupera. „Navíc nás nenapadl lepší dárek k vánocům pro naše skvělé fanoušky,“ dodává k celkově již třináctému klipu UDG s úsměvem frontman Petr Vrzák.

Režie videa se ujal osvědčený spolupracovník kapely Martin Snášel, který pro UDG již točil klipy ke skladbám Kdy zas blíž, Éterická a Duše slečny Mai. „Martinův styl nám vždycky seděl a tak jsme jej po pár letech opět oslovili. Dostal od nás volnou ruku a s písni Vzdálení si poradil velmi originálně,“ komentuje vznik klipu kytarista Bobo.

UDG_new-2012_mail

Jak již bylo naznačeno v úvodu, videoklip není jediným dárkem, který fanoušci od UDG na sklonku roku dostanou. Kapela totiž pár dní po premiéře klipu vyráží na „Gambrinus Excelent tour 2013 UDG a kamarádi„, v jehož rámci absolvuje mezi 22. listopadem a 21. prosincem celkem dvanáct koncertů.

„Název tour zní malinko krkolomně, ale cíl je jasný – užít si 12 vánočních mejdanů spolu s fanoušky a spřátelenými kapelami O5 a Radeček, Bags, Kofe-in, Mothers Angels a dalšími,“ vysvětluje bubeník Jugi.

SU60802 Mail

Více info k jednotlivým zastávkám tour včetně cen vstupenek najdete zde: https://www.udg.cz/koncerty/

Termíny Gambrinus Excellent tour 2013 UDG a kamarádi
22. 11. Doubice (Rumburk), host: O5 a Radeček
23. 11. Milevsko
28. 11. Ostrava, host: O5 a Radeček
29. 11. Opava, hosté: O5 a Radeček, Kofe-in
30. 11. Šumperk, hosté: O5 a Radeček, Kofe-in
06. 12. Vysoké Mýto, hosté: Mother Angels, Dědovy blechy
07. 12. Dvůr Králové n. Labem, hosté: Mothers Angels, Dědovy Blechy
13. 12. Strakonice, hosté: Bags, Kofe-in
14. 12. Hořovice, hosté: Bags, Kofe-in
17. 12. Praha, hosté: O5 a Radeček, Bags, Kofe-in
20. 12. Liberec, hosté: Mothers Angels, Bags
21. 12. Ústí nad Labem, hosté: Mothers Angels, Bags

plakat-udg-tour-WEBSITE

Zdroj: SUPRAPHON a. s.