Trio Gwerkova a sólové projekty Awali, MacroNoise a Illl vyrážajú na miniturné.

Objavia sa 12.4. v brnenskom klube Music Lab, deň na to v pražskom Puncte a ďalší mesiac 25.5. v Záhrade v Banskej Bystrici.

Ku myšlienke živých vystúpení došlo vďaka skladbe Domovina od MacroNoise, ktorú remixujú práve Awali a Illl, ktorá vyjde 1.4. spolu s videoklipom od slovenskej režisérky Patrície Gyenesovej.

„Okolo tej skladby sa to začalo nabaľovať nejak samé od seba. Najprv som oslovil Paťu s klipom, potom som začal uvažovať na remixami, oslovil som Illla a Awali, pričom myslím, že o ich kvalitách nie sú žiadne pochyby. No a vzápätí s koncertami pomohli chalani zo zvolenskej Guče umenia, za čo im patrí veľká vďaka.“ – vraví Tomáš Šebesta aka Macronoise, nositeľ myšlienky prispieť vlastným konceptom k československej klubovej scéne.

S príchuťou špeciálu bude určite trio Gwerkova, ktorá sa vracia na koncertné pódiá po dlhom čase, pričom predstavia aj úplne nové, doteraz nevydané skladby, no určite dôjde aj na klasiky z albumov Nada a Safari alebo EP 6Ears. Hudobná zložka bude doprevádzaná nemenej kvalitnou projekciou od vizuálneho umelca ezremek. Sólový set si strihne aj Gwerkovej producent Illl.

Awali je dnes už sólový projekt Tamary Sofie Schmidt, ktorý začínal v r. 2013 ako duo. Má na konte 4 albumy, z toho až dva z roku 2018 – Ad Astra a Embodied. Ide o jemnú, melancholickú elektroniku sprevádzanú Tamariným éterickým vokálom a klavírom.

MacroNoise sa od svojho debutu z leta 2017 prezentoval už niekoľkými EPčkami, ktoré sa žánrovo pohybujú medzi ambientom, cez IDM a trip hop, až po prvky experimentálneho techna či drum and bassu. Naživo debutoval v lete 2018 na festivale Guča umenia vo Zvolenskej Slatine, odvtedy vystúpil napríklad v Prahe či vo francúzskom Lille.

V Prahe štvoricu vystupujúcich doplní Fedor – producent, basgitarista a DJ, ex-člen Videos (Starcastic, Deadred). Večer otvorí ambientným setom na modulárnych syntetizátoroch.

Dátumy a miesta koncertov:
12.4.2019 – Brno, Music Lab (https://www.musiclab.cz/)
13.4.2019 – Praha, Punctum (https://www.punctum.cz/)
25.5.2019 – Banská Bystrica, SK, Záhrada CNK (https://zahradacnk.sk/)

Partnermi koncertov sú Full Moon Magazín, Festival GUČA umenia, Swine Daily, Gregi.net – multikultúrny portál a Les Charades Électronique.

Autori textu: Miroslav Gazsó, Tomáš Šebesta