TRIDENT FESTIVAL SA VRACIA NA PLÁŽ S NAJSILNEJŠÍM LINE-UPOM V HISTÓRII.

Posledný júnový víkend sa už po siedmy krát otvoria hudobné brány najväčšej drum and bass udalosti na Slovensku. Pod hlavičkou IIITrident.sk sa v termíne 29-1.7. 2017 prírodný areál pri jazere Duchonka premení na rovnomenný TRIDENT FESTIVAL

Veľkou novinkou oproti predošlým ročníkom je, že festival sa vracia tam, kde sa jeho história na Duchonke začala. Organizačný team TRIDENT FESTIVALu presúva miesto konania späť priamo k vode na “veľkú pláž” samotnej priehrady. Areál tak bude opäť priestrannejší s väčšími možnosťami, čo prinesie návštevníkom omnoho viac zážitkov a hlavne nádhernú atmosféru, ktorou daná lokácia bezpochyby oplýva. 

“Pohľad zo stageov priamo na vodu je neopísateľný, presne sem patrí ta pravá letná oslava DnB”
– povedal jeden z headlinerov prvých ročníkov. 

V krásnom prostredí autocampingu Duchonka sa môžu návštevníci opäť tešiť na 3 dni plné hudby v podaní výše 140 DJs z 9 krajín sveta. 

Medzi headlinerov tento rok patrí britské hviezdne duo DELTA HEAVY, ktoré na Slovensku vystúpi po prvý krát! Delta Heavy patrí medzi najvyhľádavanejších umelcov súčasnosti, radí sa k svetovej producentskej špičke zlámaných beatov, a je známe hlavne vďaka extra energickým setom. Ďalej sa predstaví skvelý producent TANTRUM DESIRE, ktorý si získal srdce slovenských fanúšikov už pred dvomi rokmi na TF2015, kde aj počas dažďa udržal svojim tanečným rytmom na parkete niekoľkotisícový dav. 

Obrovským prekvapením tohto ročníku je účasť jednej z najväčších legiend drum and bass scény! Po dlhých 18  rokoch na Slovensko zavíta otec a jeden z prvých priekopníkov tohto štýlu – DJ GROOVERIDER, ktorý vystúpi na špeciálnej “Back To The Oldschool Night”. 

Svoje zastúpenie na festivale bude mať stále oblúbenejšia odnož DnB – Neurofunk. Za tento štýl sa predstaví jeden z najobľúbenejších producentov Audio, v špeciálnom “back to back” sete vystúpia Maztek vs Gridlok, ďalej angličan Prolix alebo český pekelník Forbidden Society, ktorý bude mať na festivale aj svoju vlastnú labelovú noc. 

Pre všetkých “mozgožrútov” organizačný team pripravil spoločne s šéfom vydavateľstva JADEom labelovú noc Eatbrain night, kde sa prestavia ich zástupcovia, menovite ruskí Agressor Bunx, skvelý Bulhar L33, vyššie spomínaný JADE z maďarska, alebo českí producenti Qo v b2b sete s Computerartistom

Tento rok festival prizval aj čisto neurofunkový label “NeurofunkGrid”, ktorý je známý predovšetkým jeho aktivným YouTube kanálom. Na tejto noci sa predstaví dlho očakávaný Impak, Akov alebo The Clamps spoločne s MC Innate

Na Trident festivale si samozrejme prídu na svoje aj vyznávači jemnejšej odnože DnB. Na “Deep Liquid Soulful Night” vystúpi úžasné duo Spectrasoul, veľmi obľúbení Hybrid Minds alebo slovenské producentské duo Amplified Motion

Ako ďalší subžáner drum and bassu, ktorý dostane adekvátny priestor je energický jump-up. Na tejto noci vystúpi jeden z najpovolanejších, skvelý Macky Gee, britské duo Annix, slovenský producent Matzet a anglický MC Jimmy Danger.

Tento zoznam navyše dopĺňajú doslova desiatky top producentov a DJov zo slovenskej a českej scény. Za zmienku stojí veľmi nadejná a talentovaná Changing Faces, vyššie spomínaní interpreti:  Forbidden Society, Qo, Computerartist, Amplified Motion, Matzet.  Ďalej originálny Subtension, legendárny Dephzac, duo The Prophecy, mladý talent Kutlo, Dualscript alebo Exortt

Svoje DJské zručnosti predvedie napr. niekoľkonásobný víťaz v kategorii český DJ roku – Pixie, oblúbený Bifidus Aktif, promotér festivalu DJ Kato, moderátor obľúbenej DnB relácie Lixx, český otec ostravskej Dnb scény Elvis, brnenský X.Morph, Kukurica, Svetlux, druhá česká DJka roku Beaty a mnoho mnoho ďalších! 

Trident Festival dáva tiež šancu aj začínajúcim DJs. V rámci DJ contestu sa vyberá až 20 najlepších, ktorí dostanú možnosť vystúpiť na tomto festivale. Viac info o Conteste TU.

Program TRIDENT FESTIVALU bude tento krát rozdelený až na dve open air a jedno pódium vo veľkokapacitnom šapitó. Počas celého víkendu sa tak návštevníci môžu tešiť na vyše 30 hodín tej najkvalitnejšej tanečnej hudby a samozrejme aj na viaceré doprovodné akcie.
Tento rok organizátori totiž pripravili naozaj pestrú škálu sprievodných aktivít  ako napr. súťaž v Dnb stepe, MC & DJ workshop, živé maľovanie graffiti, party make-up, vodné bitky, turnaje v stolnom futbale, diskusia na tému “Drogová problematika” či úplne novú chill-out & fun zónu.

Ako je už na “Tridentovských” akciách zvykom celú tuto parádu nasvieti a ozvučí profesionálna firma Force Production, ktorá disponuje tým najlepším zvukom a vizuálnou show. TRIDENT FESTIVAL bude totiž ozvučený jedným z najkvalitnejších soundsystémov na elektronickú hudbu. Na doslova masírujúcich “bedniach” značky Funktion-One si tak plnohodnotne vychutnáte svojich obľúbených interpretov! 

Klasické vstupenky sú aktuálne za cenu 29.90€, k dispozícii je aj limitovaná sériat VIP lískov za 44,90€, ktoré okrem špeciálného VIP kempu a špeciálnej zóny priamo v areáli prinášajú množstvo ďalších bonusov. Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal, alebo u oficiálnych partnerov bez servisných poplatkov.
Viac info na https://www.trident.sk/vstupenky/

▼ TRIDENT FESTIVAL 2017
29.6. – 30.6. – 1.7. 2017
DUCHONKA, Slovakia
www.trident.sk 
UDALOSŤ ➤ ▼ Trident Festival 2017 // Duchonka
TICKETS ➤ www.trident.sk/vstupenky

Zdroj: Trident