Zmena termínu na 22.2.2020! – Tribute to Jaro Filip: 14. decembra v kine Hviezda v Trenčíne.

Chicago, Paríž, Dillí, Roma, cez okno vidím a sedím doma, Čechov, Maďarov a svet Indov, pozorne sledujem cez svoje Window. Pri príležitosti nedožitých 70. narodenín si pripomenieme hudobnú legendu a nadčasovú osobnosť Jara Filipa! Jeho piesne z obdobia intenzívnej spolupráce s Lasicom a Satinským, ale aj sólové počiny, ktoré vznikli v 90. rokoch na texty Richarda Müllera zahrá kapela JF TRBT BAND. Hudobným hosťom večera bude talentovaná Zuzana Mikulcová, ktorá prevedie Filipové pesničky vo svojom klavírnom aranžmáne. Na koncerte si môžete tiež zakúpiť Spevník Lasica + Filip + Satinský z vydavateľstva Literárna bašta, ktorý mal tento rok krst. Nezmeškajte jedinečný večer a nahliadnite cez okno do geniality Jara Filipa.

JF TRBT BAND je hudobné zoskupenie, ktoré vzniklo pri príležitosti krstu spevníka Filip – Lasica začiatkom leta. Ambíciou projektu je čo najvernejšia interpretácia piesní Jara Filipa. Ako poctu jeho dielu hrá skupina prierez širokej tvorby, ktorý určite poteší jeho nemalú fanúšikovskú základňu. JF TRBT BAND tvoria rozmanití hudobníci z Banskej Bystrice, Zvolena a okolia. V Trenčíne sa predstavia v zložení Lenka Moncoľová (spev), Júlia Kuricová (spev), Pavol Kováč (klávesy), Martin Borovjak (basová gitara), Juraj Gažmerčík (bicie, spev), Alexandra Volentierová (flauta, spev), Pavol Pondelík (saxofón) a Aňa Čekanová (gitara).

Zuzana Mikulcová je speváčka a skladateľka, ktorá na seba upozornila v roku 2010 ako víťazka súťaže Nové tváre slovenského jazzu, so svojou kapelou zabodovali aj v súťaži Košický zlatý poklad. Zuzana robila predskokana Jamesovi Bluntovi a tento rok si ju ako support vybral José James. Na konte má debutový album Slová, ku ktorému pred rokom pridala album Dievča. Pri príležitosti výročia smrti Jara Filipa v minulosti iniciovala hudobnú poctu Mladá Generácia Jarovi Filipovi.

14. 12. (sobota)
Kino Hviezda, Trenčín
Štart: 20:00 hod.
Lístky: bit.ly/JaroFilip1412
FB event: https://www.facebook.com/events/442967493286964/

Zdroj: TS