TRADITIONAL CLUB REVIVAL – 19.02. 2020 / 18:00 / Dom kultúry Zrkadlový háj.

V rámci cyklu Aréna hudby a slova si už čoskoro budete môcť vychutnať aj jedinečné vystúpenie jazzového orchestra Traditional Club Revival do tanca aj na počúvanie. Možno vás bude zaujímať, že len nedávno títo veľký majstri znovu obnovili svoju muzikantskú činnosť. Viedol ich k tomu dvoj – koncert, ktorý získal veľké ohlasy a spätnú väzbu, dôležitú pre kapelu.

Dva koncerty pri príležitosti 55-eho výročia založenia „Traditional Clubu Bratislava“ a „Revival Jazz Bandu Bratislava“ v decembri 2016, boli podnetom k vzniku skupiny Traditional Club Revival, ktorej cieľom je znova oživiť duch hudby, ktorú pred rokmi hrali a ktorá svojou spontánnosťou a vitalitou stále oslovuje aj publikum nie len ich generácie.

„Po stretnutí v roku 2016 sme sa rozhodli znova oživiť duch hudby, ktorú sme hrali pred vyše 50-timi rokmi a ktorá svojou ľahkosťou, spontánnosťou a vitalitou stále nachádza svoje publikum. Duch tradičného jazzu, ktorý sme hrali či už ako Traditional Club Bratislava alebo Revival Jazz Band. Náš repertoár sa pohybuje medzi skladbami neworlenského jazzu, chicagského dixielandu a swingom a chceli by sme tak osloviť čo najširšie spektrum publika. Kombinácia sopránsaxofón, trombón a gitara/banjo umožňuje aj rozličné farebné a štýlové varianty a tým aj neštandardný sound našej novej formácie“. Igor Čelko (sopránsaxofón)

Obsadenie orchestra, v ktorom jeho celá mužská zložka stála aj pri jeho vzniku pred 55-timi rokmi:

  • Patrícia Páleníčková – spev, gitara, bendžo
  • Igor Čelko – soprán saxofón, leader
  • Vlado Vizár – trombón
  • Andrej Šebo – kontrabas
  • Karol Sucháň – bicie

Ako vidíte, na programe máme slovenské jazzové špičky svojho hudobného žánru, a preto budeme radi, ak prídete zrelaxovať a vychutnať si večer skvelej hudby k nám do Domu kultúry Zrkadlový háj.

Nepremeškajte koncert tejto legendárnej kapely a objavte niečo nové!

TRADITIONAL CLUB REVIVAL
19.02. 2020 / 18:00/ 6 € / Dom kultúry Zrkadlový háj

VSTUPENKY:
Predpredaj ticketportal: https://www.ticketportal.sk
Pokladne KZP – DK Zrkadlový háj a DK Lúky: http://kzp.sk/vstupenky

Zdroj: KZP