Temné rituály v Praze, Jaroměři a Ostravě

Další super spojení, toť podzimní turné hrdě se zvoucí „Black Rituals“. Polská pravoslavná ikona BATUSHKA na společném tour s temnými Rakušáky BELPHEGOR! Netušíme, zda budou hořet kostely, plameny ve vašich očích však určitě!

BELPHEGOR v roce 1990 založil její kytarista Helmuth. Než ale svou skvadru vytáhl za hranice domoviny, trvalo mu to téměř 10 let. Od té doby však temné komando brázdí podia všech kontinentů bez ustání a neustále do svého stáda nabírá další věrné ovečky, až v r. 2006 zakotvilo u gigantu Nuclear Blast.

Ďáblové ze Salzburgu se zajímají o nejtemnější stránky čarodějnictví, démonologie a zákoutí, kam není radno strkat nos. Tito krvelační čarodějníci se prezentují vysokorychlostním black/death metalem, který nenachází cestu pro jakékoli kompromisy.

Ohledně třenic spojených se jménem a sestavou Poláků BATUSHKA / БАТЮШКА se toho už napsalo hodně. Pravda vždy ale není tak jednoduchá, jak se může zdát. Zaměřme se tedy na hudbu, které se „tato“ BATUSHKA věnuje naplno.

Dva roky od „ještě společného“ alba „Litourgiya“ vyšla deska „Hospodi“, po ní další dvě EP, která mnohem pestřeji otevírají jejich hudební cestu do více směrů. Zesilují se emoce, zvyšuje dynamika, ale epický, doomem načichlý black metal s chorálovými zpěvy a lyrikou zaobírající se v Pravoslaví už je samozřejmě kapelní trademark.

Doprovodem na turné budou tři spolky. Švédští blackened deathmetalisté DIABOLICAL jsou vedeni bývalým členem Demonical a Centinex a jsou nabiti energií, atmosférou i melodií. Black/death hrají i Švýcaři IMPALEMENT a budou propagovat svůj debut. Večer odstartují ALMOST DEAD ze slavné oblasti zasvěcené thrashi. Pocházejí z Bay Area a míchají thrash, groove i hardcore.

BELPHEGOR, BATUSHKA, DIABOLICAL, IMPALEMENT, ALMOST DEAD

26. 11. 2021 – Praha, Futurum
FB event: https://facebook.com/events/3094214207464876
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/418

27. 11. 2021 – Jaroměř, Nároďák
FB event: https://facebook.com/events/1071828593576699
e-TICKET: http://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/465

28. 11. 2021 – Ostrava, Barrák
FB event: https://facebook.com/events/1623263547874911
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/420

Předprodej viz e-TICKET výše, vstupenky dále v síti Ticketmaster.

Zdroj: Obscure Promotion