Passage do světa černých industrialistů SAMAEL

SAMAEL oprašují svůj klenot, vezou do Brna zavzpomínaní na revoluční desku „Passage“

Mělo jít o událost k pětadvacítce od vydání, ale kvůli covidu nakonec od vydání přelomové a nejzásadnější desky potemnělých středoevropanů SAMAEL uplynul o rok víc. Náznaky změny byly slyšitelné už na albu „Ceremony of Opposites“ (1994), ale až na následujícím albu se Švýcaři z poměrně běžné, do té doby blackmetalové kapely vyvinuli v jedno z nejodvážnějších a nejeklektičtějších těles 90. let. Zvuk tvořený black/death základy na skvostném a fanoušky i kritiky milovaném albu „Passage“ (1996) přetvořili v čistě elektronicky industriální s gotickými prvky a jedna z nejoriginálnějších metalových desek devadesátek byla na světě.

SAMAEL albem „Passage“ totiž dokázali brilantně a přirozeně propojit svět extrémního metalu a symfonického industrialu, o což se pokoušejí mnozí, ale málokdo s opravdovým úspěchem. Na dalších deskách SAMAEL šli ještě dál a ve své rostoucí posedlosti za objevováním elektronických žánrů se dostali až k house nebo trip-hopu, ale stín „Passage“ už nepřekročili, ačkoli produkčně vše zdokonalili a hudebně ještě posunuli a rozšířili.

Left to right: Dan Darforth (Bass), Carl Stjärnlöv (Guitars), Sverker Widgren (Guitars, Vocals), Pär Johansson (Drums)

Bratři Locherovi, vědomi si významu tohoto alba, připravili na letošní září turné věnované této skvělé desce a úctyhodné výročí „Passage“ by rádi oslavili i se svými fanoušky, konkrétně 30. září v brněnském klubu Melodka.

Samael na turné doprovázejí u nás oblíbení švédští deathmetalisté DIABOLICAL, v jejichž řadách působí např. vokalista Sverker Widgren, kterého určitě pamatujete od mikrofonu krajanů Demonical, ačkolil hudební vazba tímto končí. DIABOLICAL si pohrávají s emocemi, temnou atmosférou i doomovými náladami.

SAMAEL, DIABOLICAL
22. 9. 2022 – Brno, Melodka
FB event: https://facebook.com/events/462260601597754
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/407

Zdroj: Obscure Promotion