Tancujeme Valčík s ilúziou.

Prednedávnom avizovala pražská pop rocková kapela Instinct nový videoklip, ktorý sa teraz dostal na svetlo sveta. Vznikol k chytľavej skladbe Valčík s ilúziou a ukazuje v ňom stretnutie dvoch mladých ľudí –  hľadajúcich lásku a pochopenie v reálnom živote, nie v sociálnych sieťach. V hlavnej úlohe sa predstaví kapela Instinct, dvaja sympatickí herci a nočná Praha.

Po šiestich mesiacoch od uvedenia singla Na púšti tu máme ďalšiu pieseň, ku ktorej Instinct pripravili videoklip. Poslucháči sa na ňu navnadili už počas letných mesiacov, kedy ju mohli počuť z éteru Slovenského rozhlasu. Je zaujímavé, že hudobníci spropagovali jej uvedenie opäť formou teaseru,  gitarista Miro o tom hovorí:  “ Skúsili sme to už u predchádzajúceho klipu k piesni Na púšti a odozva bola viac než príjemná, preto sme teaser pripravili aj teraz. Chceli sme ho však poňať trochu inak, dalo by sa povedať, že filmovo.“

Samotná pieseň ukazuje rozhodnutie vyjsť z ulity sociálnych sietí priamo do reálneho života. gitarista Miro na to reaguje: „V klipe sa odohráva príbeh, ktorý je odrazom dnešnej doby, online komunikácia a s ňou spojene nedorozumenia, hlavne vo vzťahoch. V podstate odráža to, čo sa popisuje aj v texte piesne“.

Videoklip sa natáčal v priestoroch známeho pražského podniku Retro Music Hall. Zahrali si v ňom nielen priatelia kapely, ale aj neznámi ľudia, ktorých oslovili hudobníci na ulici. Najväčší priestor je venovaný dvom mladým ľuďom, na ktorých gitarista Miro prezradil toto: “ Herec sa volá Lukáš je z Prahy, živí sa modelingom  a herečka sa volá Barbora, je z Olomouca, kde hráva v tamojšom divadle. Obaja sú to veľmi milí ľudia a užili sme si s nimi počas nakrúcania veľa zábavy. Herci sa pred nakrúcaním nepoznali, ale rýchlo sme vytvorili veľmi dobrú partiu“. Vo videoklipe Valčík s ilúziou môžu fanúšikovia kapely uvidieť vôbec po prvýkrát pohromade celú kapelu v novom zložení:   spevák Lukáš, gitarista Miro, bubeník Ondřej, basgitarista Jian Cobain z Malajzie a klávesák David .

insinct_video6

Súčasná tvorba Instinctu sa snaží o prienik kvalitných slovenských textov do chytľavých melódií. Ich moderný zvuk vychádza zo súčasného popu, do ktorého sa neboja zapojiť ani rockové aranžmány. Vzniká tak ideálna kombinácia pre milovníkov kapiel typu The Script.

https://www.facebook.com/instinctband?fref=ts
https://bandzone.cz/instinct

Zdroj: Music Press Production s.r.o.