Takmer 40 jazdcov zdolalo kremnický STEFE Big Air.

Je jedno či sa opýtate ridera, diváka alebo niekoho z FRST Crew. Skloňovať sa aj po tomto ročníku budú hlavne superlatívy. Tohtoročný 7. ročník STEFE Big Air v meste Kremnica ukázal, že nadupané akcie sa dajú robiť aj na Slovensku, a to samozrejme s podporov sponzorov, dobrovoľníkov a nadšencov. Víťazmi sa stali Matej Matys (SNB) a Lukáš Trso (SKI).

8. február, stabilné miesto v historickom centre Kremnice a obrovská kopa snehu čakajúca na svoje využitie. K tomuto bodu sa však organizátori dostali po niekoľkomesačnej príprave a jej viactýždňovej realizácii. Výzva, ktorej sa chopilo približne 40 dobrovoľníkov z FRST Crew, sa po evente úspešne transformovala do akcie s veľkým A. Jarné počasie organizátorov potrápilo, no v sobotu sa jazdilo kvalitne. Do Kremnice prišlo takmer 40 snowboardistov a freeskierov zo Slovenska, Maďarska a Česka. V tomto roku sa podarilo postaviť doposiaľ najväčší mostík, ktorý mal dĺžku 9,5 m a výšku takmer 10 metrov. Dva týždne sa námestie umelo zasnežovalo a zo snehu sa teraz budú tešiť najmä tí najmenší, ktorí túto kopu určite ešte zužitkujú.

Kremnický Big Air v meste už nie je len športové podujatie. Adrenalín spojený s kultúrou tento rok reprezentoval Hafner so svojím vystúpením, diváci sa zabavili na ohňovej šou a ďalších sprievodných podujatiach. Či už vydarené triky súťažiacich, ale aj tie menej úspešné, vtipné i mraziace, alebo len bláznenie sa na námestí opäť aspoň na jeden deň pohlo kremnickým životom. Akcia má už svoje renomé, preto sa neostane na jednej úrovni. Do budúcna by chceli organizátori akciu ešte zväčšiť, či už čo sa týka technických parametrov skoku, ale aj dĺžky samotného podujatia.

Gratulujeme víťazom, ďakujeme zúčastneným, ale aj všetkým divákom, ktorí túto akciu prišli podporiť!

Výsledky STEFE Big Air v meste Kremnica 2014, sobota 8. 2.

SNB
1. Matej Matys (Čadca)
2. Matej Dolník (Žilina)
3. Dušan Bízik (Martin)

SKI
1. Lukáš Trso (Maďarsko)
2. Peter Lengyel (Ružomberok)
3. Juraj Bernát (Belá pri Martine)

Baby
Zuzana Medlová (Lipt. Mikuláš)

Best Trick
Juraj Bernát (SKI) – rotácia 1080

Zdroj: BAvm tím