Kremnický STEFE Big Air v meste opäť súčasťou celoslovenských pretekov.

Ak ste ešte nikdy neboli v Kremnici, ak ste nedržali palce adrenalínom nabitým snowboardistom a freeskierom pri rozbehu z desaťmetrovej veže, ak ste nevideli športovú disciplínu Big Air priamo v historickom centre mesta – máte jedinečnú možnosť. Deviaty ročník športovej akcie je tu opäť.

V sobotu 6. februára to na kremnickom Štefánikovom námestí prepukne už po deviaty raz. Reč je o športovo-zábavnej adrenalínovej šou STEFE Big Air v meste (www.bigairvmeste.sk). Pre snowboardistov a freestyle lyžiarov je otvorená registrácia a na preteky sa môžu prihlásiť záujemcovia –len skúsení jazdci.

Každoročná medzinárodná účasť dvíha prestíž tejto akcie, ktorú sa už po deviatykrát rozhodla zorganizovať skupina mladých ľudí z Kremnice a okolia združená v občianskom združení FRST Crew.

Jazdci budú môcť aj tento rok pokoriť približne desať metrovú konštrukciu nájazdu a predviesť tie najlepšie skoky a triky, na ktoré diváci každoročne čakajú so zatajeným dychom. Obľúbená kremnická akcia bude súčasťou celoslovenskej súťaže.

„Snowboardová časť STEFE Big Air v meste 2016 je tento rok po prestávke opäť zaradená do Slovenského snowboardového pohára SAS (Snowboardová asociácia Slovenska). Snowboardisti tak budú môcť aj v Kremnici nazbierať body do súťažného rebríčka,“ povedal organizátor STEFE Big Air v meste Ondrej Horváth.

Aj napriek tomu, že Kremnica a okolie bola vždy lyžiarskym centrom, so snehom je to rok čo rok horšie. Preto ani túto zimu organizátori nenechali nič na náhodu a Štefánikovo námestie začali zasnežovať.

„Zasnežujeme aj časť námestia, aby sme zo snehu mohli postaviť približne štvormetrový mostík a bezpečný dopad. Je to aj obľúbená atrakcia pre kremnické deti, pretože sánkovanie na takejto vysokej kope dostáva nový rozmer,“ vysvetlil Horváth.

V minulosti museli kvôli zlým snehovým podmienkam dovážať umelý sneh z neďalekého lyžiarskeho strediska. Teraz ho vyrábajú priamo tam, kde ho potrebujú. Aj týmto sa môže Kremnica popýšiť a zaradiť sa tak medzi unikátne slovenské miesta.

V rámci sprievodných podujatí sa už v piatok začne program premietaním filmov. V spolupráci s Adrenalin Film Festivalom sa nadšenci môžu tešiť na päť snowboardových a freeskiengových videí. Ako každý rok, po sobotňajšej akcii sa bude konať afterparty v kremnickom kine Akropola. Na pódiu vystúpia kapely Moja Reč a Billy Barman.

Základné informácie

Pripravovaný ​9. ročník freestyleového ​podujatia STEFE Big Air v meste sa​​uskutoční ​v sobotu ​6.2.2016 na Štefánikovom námestí. S programom sa však začína už v piatok 5.2. o 18:00 v kine Akropola​,​ kam vás pozývame na premietanie svetovej produkcie snowboardových a freeskiingových filmov, ktoré pripravujeme v spolupráci s Adrenalin Film Festivalom (https://www.adrenalinfestival.sk/)​.​

​Program:

Piatok 5.2. od 18:00 kino Akropola Kremnica

Adrenalin Film Festival

Blok Freeskiingu:

  • DPS The Shadow Campaign – The Warmth of The Winter (Japan/USA, 6 min)
  • Paradise Waits (USA, 68 min)
  • Here There (Slovensko, 15 min)

Blok Snowboardingu:

  • Origins (USA, 52 min)
  • In the Future Everybody Will Snowboard (USA, 40 min)

Sobota 6.2.2016 od 12:00 Štefánikovo námestie Kremnica

  • 12:00 – 14:00 – Prezentácia jazdcov a tréning
  • 15:00 – 17:00 – Kvalifikácia
  • 17:00 – 18:00 – Koncert Dornkappel (rap, BA)
  • 18:00 – 20:00 – Superfinále
  • 20:00 – 04:00 – Jägermeister Afterparty kino Akropola (koncert kapiel Moja Reč a Billy Barman a DJs)

*Zmena programu vyhradená, pre všetky aktuálne informácie sledujte www.bavm.sk.

BAvm16_WEB POSTER ssmall v1

Zdroj: STEFE Big Air