TAK DLHO IŠIEL PROTI PRÚDU, AŽ TEN PRÚD OTOČIL A VYTVORIL SI VLASTNÚ RIEKU. RIEKU, V KTOREJ UŽ 3 DEKÁDY UDÁVA SVOJE TEMPO: RYTMUS.

„Mojich 30 rokov v rape. Žiadny rodinný medailónik o mojom pôvode a stratenom biologickom tatkovi. Staré zábery, ktoré neboli nikde doteraz zverejnené. Zmapovaná moja hudobná kariéra od úplnej nuly až po to, kým som dnes.Prehry, výhry a fakty.“ Patrik Rytmus Vrbovský

Red Bull prvýkrát na Slovensku priniesol celovečerný lokálny film do kín vo februári 2020. V spolupráci s video-produkciou Toxpro pripravili dokument o histórii a vývoji slovenskej hip-hopovej kultúry, ktorý prerozprával jeden ztých, ktorí túto kultúru tvorili a formovali – Rytmus.

„Produkovať tento film je pre náš tím splnený sen. Vyrastali sme na skladbách od Rytmusa. Ako štáb do filmuvkladáme veľa energie a srdce fanúšika. Veríme, že to bude aj divák cítiť.“ vyjadril sa jeden z troch režisérov – Nazarij Kľujev. „Film je najmä o Rytmusovej 30-ročnej hudobnej kariére. Zároveň sa však na pozadí jeho tvorby snažíme vyrozprávať objektívne slovenské rapové dejiny. Jedná sa o moderný hudobný dokumentárny film.“ doplnilproducent z Toxpro.

Film Tempos je dostupný na streamovacej VOD platforme Netflix od septembra 2021. Informácie o celom projektenájdete na oficiálnej stránke filmu: redbull.sk/tempos spolu s fotografiami či epizódami zo zákulisia natáčania filmu.

WWW.REDBULL.SK/TEMPOS | TEMPOS@REDBULL.SK | #RYTMUSTEMPOS | @REDBULLSK

Zdroj: Red Bull