Sziget: Medzi headlinerov pribudli Korn a NOFX.

Do hviezdami preplneného line-upu Sziget festivalu pribudli ďalší headlineri – Korn NOFX, ktorí uzatvárajú zoznam interpretov na hlavnou pódiu.

Skvelou novinkou je aj vydanie novej festivalovej mobilnej aplikácie, v ktorej už teraz nájdete časový harmonogram koncertov! Sziget festival, najlepšia party leta, už o 52 dní – od 11. do 18. augusta v Budapešti.

korn_live

The Island of Freedom – Ostrov slobody v centre Budapešti sa opäť teší na nu-metalových hrdinov Korn, ktorí dobijú hlavné pódium v piatok (15. augusta). Grammy ocenená kapela s predanými 35 miliónmi nosičov, dvanástimi albumami v Top 10 Billboard 200 a oceneniami za platinové a multiplatinové predaje príde na Sziget s najväčšími hitmi, ale aj ich ostatným albumom The Paradigm Shift.

Ďalším skvelým prírastkom programu je NOFX. Punk-rocková kapela z Los Angeles má na konte 12 albumov, predaných viac ako 6 miliónov nosičov, čím sa stala jednou z najúspešnejších nezávislých kapiel všetkých čias. Zvuk NOFX je rozmanitý, využívajúci prvky punk rocku, skate punku, melodického hardcore, ska punku a ďalších žánrov. NOFX to je viac ako „sex, drogy a rock´n´roll“!

Festival spestria svojimi koncertmi aj mladá americká rapperka a speváčka Angel Haze a berlínska kapela The BossHoss, ktorá prevedie najznámejšie popove, rockové a hip-hopové skladby v kovbojskom štýle a country a western rytme. Na Szigete aj vďaka nim odznie v dvoch rôznych verziách skladba Hey Ya! (Outkast) či na (ne)spoznanie upravená notoricky známa Hot In Herre (Nelly).

Organizátori Szigetu dnes spustia aj novú festivalovú aplikáciu, prostredníctvom ktorej budú exkluzívne dostupné informácie o programe počas najbližších troch dní. Okrem toho si fanúšikovia priamo cez smartphone môžu vypočuť svojich favoritov, či objaviť nových interpretov. Aplikácia okrem programu prináša možnosť:
– objavovať interpretov, počúvať svojich obľúbencov, ktorí vystúpia na Szigete,
– prezerať si program na základe zoradenia koncertov podľa dní, pódií a abecedne zoradených,
– vytvoriť si svoj vlastný výber koncertov a zosynchronizovať ho s festivalovou webstránkou a FB,
– prihlásiť sa na odber notifikácií, vďaka ktorým nezabudnete na žiadny koncert,
– objavovať skryté poklady festivalu: zábavu, umenie a rôzne aktivity,
– a interaktívnu mapu festivalu.

Aplikácia pre používateľov iOS a Androidov je dostupná na stiahnutie na https://szigetfestival.com/mobileapp

Sziget festival, 11. – 18. august, patrí medzi najlepšie európske festivaly a svoje líderstvo potvrdzuje aj tento rok skvelým hudobným programom. Medzi koncertmi na ktoré sa môžu fanúšikovia tešiť sú aj vystúpenia hviezd ako Queens of the Stone Age, Imagine Dragons, Lily Allen, Manic Street Preachers, Dreadmau5, The Prodigy, Macklemore & Ryan Lewis, Blink182, Placebo, Calvin Harris, Skrillex, Klaxons, Darkside, Outkast, Tom Odell, Kelis a mnoho ďalších. Vstupenky na festival sú v predaji v sieti Ticketportal a na festivalovom webe. V predaji sú permanentky, jednodňové vstupenky. Viac informácií o programe nájdete na www.szigetfestival.sk.

Zdroj: Sziget