Synthesia: Guy J!

Guy J je dj, remixér a producent pochádzajúci z Izraela a žijúci v Belgicku. Je to hlavný headliner tohtotýždňovej Synthesie a tento článok by vám mal priniesť prehľad jeho tvorby, úspechov, zoznam všetkých možných aj nemožných labelov, na ktorých vydával, kontinentov, kde hral a všetky ostatné fakty a reči, ktoré sa opakujú pri každom zahraničnom hosťovi.

Dnes podobné elaboráty nečakajte. Guy J je skvostný a mimoriadne aktívny producent, ktorý má na svojom konte 2 albumy, nespočet singlov a remixov, celý zoznam jeho tvorby nájdete tu: https://www.discogs.com/artist/Guy+J . Narozdiel od mnohých iných zostal verný vydavateľstvu Bedrock, na ktorom počas svojej kariéry vydal väčšinu svojej tvorby, takže dlhý zoznam nikomu nič hovoriacich labelov nebude. Hral už takmer úplne všade (minulý týždeň napríklad v Južnej Amerike kam sa dostanú podobne ako do Austrálie len ‘vyvolení’), teda ani tu už nemáme veľmi o čom.

Guy J

O čom teda ? Guy J má oproti iným, podobne aktívnym producentom, také drobné, bezvýznamné plus. Je zároveň fantastický dj. Narozdiel od mnohých túto súčasť svojej kariéry nezanedbáva, naopak, dovolili by sme si tvrdiť, že je ešte lepší dj ako producent. Jeho sety majú håbku a príbeh bez vyslovene hluchých miest. Veľmi nenápadne nás namotajú a vedú za ručičku po celý čas presne tam, kam chceme ísť: do zvukovej a pohybovej extázy, bez ohľadu na žáner, bpm, klub a iné veci. Jediné, čo Guy potrebuje, je naša prítomnosť a pozornosť. Všetko ostatné potom príde akoby samé od seba.

Pod článkom nájdete jeden z jeho tohtoročných zverejnených setov. Tento je zaujímavý tým, že ako headliner mal pôvodne hrať John Digweed, ktorý sa nakoniec nedostavil a zastúpil ho práve Guy J. Ako sa zhostil tejto neľahkej úlohy, sa môžete presvedčiť sami na vlastné uši.


Už tento piatok – Synthesia, Subclub, Guy J. A do 24.00 zvýhodnené vstupné. Čo viac si priať ?

Guy J @ La Rocca (Belgicko) 09.04.2011, 133min, 122MB
www.myspace.com/guyj1
https://www.facebook.com/pages/Guy-J/47087533517
www.soundcloud.com/guy-j

Synthesia presents: Guy J
14. októbra 2011 (piatok)
Subclub / Bratislava
GUY J / Bedrock (ISR)
Support: Breeth, Quintax, Pmc & Tomin
vstupné: 10.00 Eur

 

Synthesia

Zdroj: Synthesia
Publikoval: Redakcia GREGI.NET