Súťaž DRÁMA 2011 vo finále!

Vyhlásenie absolútneho víťaza súťaže Dráma 2011 spolu s vyhlásením Ceny Slovenského rozhlasu sa uskutoční 19. mája 2012 o 19.00 hod. v rámci záverečného ceremoniálu festivalu Nová dráma / New Drama 2012.

Porota dvanásteho ročníka súťaže pôvodných dramatických textov divadelných hier v slovenskom a českom jazyku – DRÁMA 2011 vybrala z 27 prihlásených textov troch finalistov súťaže. Spomedzi 27 prihlásených textov sa do úzkeho výberu a finále súťaže prebojovala trojica autorov – Gabriela Alexová, Anica Jenski a Laco Remeň.

Finalisti 12. ročníka súťaže DRÁMA 2011
• Gabriela Alexová: Lúzri
• Anica Jenski: Neseš jí dítì
• Laco Remeň: Urob to sám

Finálové texty sa predstavia 19. mája 2012 o 14.00 hod. na scénickom čítaní TROJBOJ počas festivalu Nová dráma / New Drama. Ich stretnutie v dramatickom inscenovanom čítaní hier Trojboj v Štúdiu 12 na Jakubovom námestí 12 v Bratislave režíruje Júlia Rázusová.

Členmi tohtoročnej poroty boli: predsedníčka poroty, dramatička a dramaturgička Národného divadla Praha Iva Klestilová, dramatik a režisér Viliam Klimáček, riaditeľka Divadelného ústavu Bratislava a dramaturgička Vladislava Fekete, režisér Roman Polák a dramaturgička Divadla Astorka Korzo ´90 Andrea Dömeová.

Vyhlásenie absolútneho víťaza súťaže Dráma 2011 spolu s vyhlásením Ceny Slovenského rozhlasu sa uskutoční 19. mája 2012 o 19.00 hod. v rámci záverečného ceremoniálu festivalu Nová dráma / New Drama 2012 v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave.

Autor víťazného textu získa finančnú prémiu v hodnote 1 000 eur. Slovenský rozhlas udeľuje špeciálnu cenu. Je ňou rozhlasové naštudovanie textu v Rádiu Devín v roku 2012. Texty všetkých finalistov súťaže vydá Divadelný ústav v zborníku Dráma.

Súťaž pôvodných dramatických textov DRÁMA podporuje a oceňuje súčasnú slovenskú a českú dramatickú tvorbu a pomáha jej uvádzaniu na slovenských javiskách.

Viac info na: https://www.theatre.sk/sk/aktivity/drama/drama-2011/

Zdroj: Divadelný ústav / Theatre Institute
Publikoval: Redakcia GREGI.NET