SUMMIT.61

SUMMIT.61 sa tentokrát výnimočne uskutoční nie v piatok, ale v sobotu 21.04.2018 v trnavskom podniku K – ten klub. Ako headliner sa predstaví zakladateľ festivalu FOURTUNE, a člen Braincrack bross crew, známy pod pseudonymom STRANGE POSITION.

Na pódiu sa predstaví aj dj GLOOM, ktorý v Prahe organizuje akcie s v klube Centrála. Lineup doplnia aj BASSING a HEKRIM, ktorým bude sekundovať MC ZLO BA a chýbať nebude ani domáci BOBO. Nakoľko akcia bude zároveň aj warm upom FOURTUNE FESTIVAL 2018, tešiť sa môžete aj na súťaž o lístky a CD s výberom trackov z minulého ročníka. Súťaž bude prebiehať priamo počas akcie. Večer vám spríjemní aj čerstvé ovocia počas celého večera, tematické samolepky a zaujímavá videoprojekcia.

STRANGE POSITION

Láska k hudbe a chuť prísť s niečím novým spojila sily dvoch djov a producentov a tak vznikol projekt STRANGE POSITION. Počas rokov sa formácie mierne pozmenila, no chuť a snaha o lepší zvuk a štýl zostávajú naďalej. Miki ako hlava formácie STRANGE POSITION je aj hlavou Braincrack Bross crew. Zároveň stojí za festivalom Fourtune, ktorý len nedávno získal 3. miesto v ankete SK & CZ DNB AWARDS v kategórii najlepší festival.

GLOOM

Vlastným menom Matej pochádza z mesta Hlohovec, ale posledné 4 roky žije v Prahe. Od 16-tich nepočúva takmer nič iné okrem zlomených beatov. Prví producenti, ktorí mu udali smer už na strednej škole boli Billain a Spor. Po strednej škole a pár rokoch Matej v Prahe objavuje klub Centrála, kde sa dostáva k príležitosti aktívneho tréningu na CD playeroch. Po necelom roku aktívneho tréningu mixu a vyberania osobitej selekcie vyhráva DJ contest na letný Let It Roll festival 2017.
Spoločne s klubom Centrála organizuje Free Festival a edíciu free dnb eventov, ktoré sú okorenené zaujímavými producentmi zo zahraničnej alebo domácej scény, a samozrejme vstupom zadarmo.
Do svojich mixov vyberá od starších techstepových vecí až po ten najnovší neurofunk. V jeho repertoári nájdete nielen neuro a hard dnb, ale aj deepové a halfstepové veci, ktorými dáva ľudom oddýchnuť od svojich energických pasáží v setoch. Nemá rád mainstream ani lacný jump up a jediné čo od neho môžete čakať je reálny underground mix z 3 deckov !
BASSING

Bassing pochádza z Bratislavy, kde aj pôsobí ako člen Drum4Bass a JumpUpIn2TheJungle. Taktiež promotér pod značkou YEBE?!. Jeho nadšenie pre drum and bass prerástlo do myšlienky začať hrávať, a tak sa v roku 2014 rozhodol venovať všetok svoj voľný čas trénovaniu. Táto snaha sa vyplatila a začala prinášať úspechy. Február 2015 bol pre Bassinga prelomovým obdobím, kedy si prvý krát zahral v klube na akcii Pôjdeš Dole, na pozvanie Dja Drummatica. Najčastejšie ho môžete počuť na akciách v bratislavských kluboch ako Subclub, Hopkirk, re:fresh, či Radosť. Mal možnosť si zahrať na festivale ako je Trident, Solid, Uprising a IDEM NA FEST. Fanúšikovia sú zvyknutí na poriadne náklady neurofunku, ale dokáže prekvapiť aj energickými jumpup-ovými setmi, či jemnejšími liquidovými mixami. Vydýchnuť vás nenechá ani pri positive vibes prúdiacich z ragga jungle, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou najmä letných parties plných slnka a pozitívnej energie. Jeho najväčším vzorom je DJ A.M.C. Ďalšími obľúbenými producentmi sú Noisia, Spor, State of Mind, Pythius a mnohí ďalší zástupcovia neurofunku. Zahral si po boku takých djských mien ako je B-Complex, Rockwell, Volume Plus, Changing Faces, T>I, Symplex, FORBIDDEN SOCIETY, A.M.C, Levela, Serum, Macky Gee, Upgrade,…

HEKRIM

Dj Hekrim vlastným menom Ján Tóth pochádzajúci zo Senca sa k djingu dostal prostredníctvom DJa Stanlee-ho. Djingu sa začal venovať v roku 2015, jeho prvou akciu bola Drum4Bass. V roku 2016 bola jeho prvou veľkou akciou RAM SLOVAKIA kde si zahral po boku takých mien ako sú DC Breaks, Teddy Killerz a Hamilton. V súčasnosti sa venuje aj produkcii hudby. Je aj vlastníkom YT kanála #NeuroDNB. Vo svojich setoch najviac preferuje štýl neurofunk a jump-up. Obľúbený producenti sú Mefjus, Emperor, Smooth, Teddy Killerz, Maztek a samozrejme Black Sun Empire.

 

MC ZLO BA

MC Zlo-BA – Bratislavské zlo – pôvodne zameraný na trap a grime po absolvovaní pár dávok jump-upu a deepov hneď vedel, ktorá bije a tento sound ho drží až doteraz. Svoj flow cibrí pod značkou Jump up in 2 the Jungle spolu s MC ako je Jimmy Danger alebo MC Spiralist.

BOBO

Organizátor akcie sa Vám na začiatku a na konci predstaví, ako obvykle, v čisto vinylovom sete, kde budú prvky liquidu, neurofunku no aj tvrdších žánrov presahujúcich až do hardtekku.

Zdroj: TS