Stevie Heart je v tom, tak to spieva v skladbe, s ktorou súťažil v Košickom zlatom poklade!

Mladý multižánrový hudobník Stevie Heart je v tom! Po albume v angličtine sa rozospieval aj v rodnom slovenskom jazyku a hneď  prišiel s takouto témou. Pieseň „Som v tom“ je jedna z dvoch, ktoré Stevie naspieval v slovenčine. Predstavil sa s ňou na tohtoročnom Košickom zlatom poklade. Text mu napísal Michal Mitrík, hudbu si zložil sám Stevie Heart, ktorý je zaujímavým zjavom na slovenskej hudobnej scéne. Chýr o tomto východoslovenskom hudobníkovi zaletel už aj do hlavného mesta. Aktuálne sa chystá koncertovať v Nu Spirit Clube v Bratislave na Demovnici Rádia FM. Nenechajte si ujsť jeho vystúpenie už 12-ho októbra!

„Som v tom“ spieva mladý multižánrový hudobník Stevie Heart. Skladateľ a spevák doteraz tvoril predovšetkým v anglickom jazyku, no túto skladbu sa rozhodol nahrať v slovenčine.

stevie heart

„Novinka „Som v tom“, ktorou som sa prihlásil do Košického zlatého pokladu 2016, je do slovenčiny pretextovaná a mierne upravená pieseň „Out of Control“ z môjho debutového albumu „Simple life“. Okrem nej mám v slovenčine už len jeden singel „Zhlboka“, ale občas dostávam spätnú väzbu že by to chcelo viac slovenských piesní. Tak uvidíme. Dosť ma prekvapuje, aj keď asi by ani nemuselo, že málokto sa na koncerte vyžíva v anglických textoch. Ale keď spustíme po slovensky, je to akoby osvieženie, vidieť to na ľuďoch. Niečo na štýl: Jéj, konečne sa nemusím totálne sústrediť, aby som vedel o čom chalan spieva, “ vraví Stevie Heart.

Hudbu k piesni si zložil sám Stevie, text mu napísal Michal Mitrík. Cieľom mladých umelcov bolo zachytiť pôvodnú náladu piesne, ale bez toho, aby robili len preklad textu. „Musím sa priznať, že som bol sám celkom prekvapený, ako ten text dobre „sadol“. Osobne som veľmi spokojný. Hlavne kvôli tomu, že je napohľad veľmi jednoduchý. Je to o tom, že sa chalan „zabuchne“, je z toho mimo, nevie, čo robiť. Racionálne si uvedomuje, že to nie je najšťastnejšia situácia, ale nevie si pomôcť, je to silnejšie ako on,“ vysvetľuje Stevie Heart.

Talentovaný mladík spieva jazz, blues, rock aj pop. Chýr o východoslovenskom umelcovi zaletel už aj do Bratislavy, kde sa chystá na svoje prvé koncertovanie.

„Vystúpim s kapelou 12. októbra v Nu Spirit Clube na  Demovnici Rádia FM. Bol som milo prekvapený pozvánkou na túto akciu, s kapelou sa na ňu veľmi tešíme. Je to prvý koncert v Bratislave, mám pred tým trocha rešpekt,“ uzatvára Stevie Heart.

Stevie Heart, vlastným menom Štefan Emödi, je 26 ročný umelec z Rožňavy. Pieseň som v tom si môžete vypočuť tu: https://www.youtube.com/watch?v=5xRP6MTWSoM&feature=youtu.be. Viac sa o mladom umelcovi dozviete prostredníctvom facebooku https://www.facebook.com/Stevie-Heart-659091270796720, alebo na webe www.stevieheart.com, kde si môžete tiež objednať jeho album. Celý album „Simple life“ si môžete vypočuť tu: https://www.youtube.com/watch?v=hR5oLAWuWog&list=PL0mB7X8a7GzVhkvsaSrEnkvB5XKisujO3.

Zdroj:  PROPAGANDA HOUSE