ŠTĚPÁN URBAN predstavuje prvý autorský singel doprevádzaný mierne kontroverzným klipom.

Český spevák Štěpán Urban sa po troch rokoch od svojej účasti v SuperStar konečne hlási s autorským debutom. Singel Candy doprevádza kontroverzný erotický klip.

Spevák a gitarista Štěpán Urban sa v predposlednom ročníku speváckej súťaže umiestnil na druhom mieste za Emmou Drobnou. Možnosti, ktoré bezprostredne  nasledovali, však nakoniec zúžil len na sporadické sólové vystúpenia. „Byl jsem přesvědčen, že dokážu prorazit s alternativní hudbou a také jsem tomu nedával zrovna moc úsilí, takže jsem se samozřejmě spálil,“ priznáva  Štěpán.

Potom prišla ponuka na miesto gitaristu v kapele Emmy Drobnej, v ktorej nakoniec vydržal dva roky. Po celý čas pokukával po hudobníkoch, z ktorých by zostavil vlastnú skupinu. Podarilo sa a vznikla zostava vystupujúca pod názvom URBN. „Funguje nám to nejen hudebně, ale díky klukům jsem se také celkově otevřel a přestal se schovávat. Po mediálním nátlaku v roce 2015 a 2016 jsem se totiž dost uzavřel sám do sebe a bylo se mnou těžké spolupracovat.“

Candy je prvý oficiálny počin Štěpána Urbana a URBN. Aj napriek britskému prístupu a anglickému názvu je skladba naspievaná v češtine.  „Rozhodl jsem se být posluchačům blíže a dokázat lépe popsat pocity, které mé skladby provázejí. Candy je o odcizení od skutečnosti, o snaze zbavit se pocitu, který v sobě nechceme uchovávat,“ popisuje debut jeho interpret a autor v jednej osobe.

Prvý singel predstavuje zároveň s klipom, ktorý je mierne kontroverzný. Ukazuje totiž lásku dvoch žien v pomerne chúlostivých scénach. „Neřekl bych, že je klip vyloženě erotický, spíš jsme chtěli ukázat lásku v té nejčerstvější podobě – první zamilování a intimní poznávání s tím spojené. Ovšem ne všechno může být přesně tak, jak bychom chtěli, takže ke konfliktu či odmítnutí dojít musí.“

Dvadsaťjedenročný študent umelecko-manažérskej školy sa hudbe aktívne venuje desať rokov. V roku 2015 sa zúčastnil súťaže SuperStar a obsadil druhé miesto.

https://www.facebook.com/stepaurban
https://www.instagram.com/st.urbn/

Zdroj: Warner Music
Foto: Filip Alex Svoboda