Štěpán Smetáček vydává ďalší sólový album!

Bubenický pojem Štěpán Smetáček během října vydá již osmé album s názvem „Old Schooll“, které slibuje zatím nejrockovější zářez v jeho sólových nahrávkách.

SS_promo_01

Novinka je z větší části instrumentální, ve skladbách doplněných o vokály hostuje Fany Stehlík (Vitacit) nebo Oto Klempíř (J.A.R.). Ten přispěl kromě básníků Josefa Bigu Vondrušky a Zdeňka Hornera zároveň i textařsky. Štěpán Smetáček má kromě bicích na svědomí i kytarové party a výjimečně uslyšíme i jeho vokál. Na nahrávce dále spolupracovali např. Josef Bursa, který obstaral podstatnou část basových linek, Ivo Bohuslávek (kytarista již zaniklé skupiny Řetěz, kde Smetáček účinkoval v letech 1987-9), producent, kytarista a skladatel Miroslav Chyška nebo zakladatel skupiny ženTOUR Jan Černý.

„Všechna sólová alba jsou jakési zveřejněné poznámkové bloky dokumentující moje životní etapy. Před několika lety jsem se vrátil do skupiny Wanastowi Vjecy (dříve 1992-7) a po letech začal opět spolupracovat s Alešem Brichtou (s Arakainem 1990-1, Zemětřesení 1993). V domácím studiu se pak rodily po experimentálnějších albech přímočaré až stupidní songy nebo nápady na covery“,  prozradil Smetáček.

SS_promo_02

„Jedinou výjimkou je asi skladba Symfomanka, která navazuje na poslední orchestrálně pojaté „Orchestra Mortus, Vivat Orchestra“. I virtuózní kytara někdejšího kapelníka skupiny Řetěz Iva Bohuslávka posouvá album k instrumentálním počinům starých dobrých časů. Že album nemá novátorské ambice je snad i naznačeno zkříženým názvem „Old Schooll“ „ , dodal.

Kromě již zmíněného účinkování se skupinou Wanastowi Vjecy a s Alešem Brichtou můžeme Štěpána Smetáčka vidět za bicími také s Jankem Ledeckým nebo obnoveným ženTOURem či s vlastním avantgardním seskupením NTS.

Zdroj: Kontra Production