Štěpán Smetáček predstaví naživo svoju albumovú novinku!

Během února a března proběhne trio úvodních koncertů Štěpána Smetáčka, které se budou vztahovat k nedávno vydanému počinu „Old Schooll“.

Jeden z nejvýraznějších bubeníků naší scény představí naživo svou albovou novinku 14.2. v Hranicích na Moravě, 15.2. v Brně a 18.3. se mohou fanoušci těšit na křest CD v pražském klubu Rock Café. Pro tuto příležitost sestavil Smetáček doprovodnou skupinu, ve které se objeví např. zpěvák Fany Stehlík (Vitacit) nebo Ivo Bohuslávek (kytarista již zaniklého Řetězu, kde Š.S. účinkoval v letech 1987-9).

SS_promo_02

Nové album „Old Schooll“ vydané pod labelem Good Day Records se přiklání k tvrdší rockové hudbě a je z velké části instrumentální. Většinu partů si nahrál Štěpán Smetáček na různé hudební nástroje sám. Ve skladbách doplněných o vokály hostuje již zmíněný Fany Stehlík (Vitacit) nebo Oto Klempíř, který přispěl zároveň i textařsky. Charakteristiku nového hudebního materiálu ovlivnily Smetáčkovy obnovené spolupráce se skupinou Wanastowi Vjecy nebo s Alešem Brichtou. „Všechna sólová alba jsou jakési zveřejněné poznámkové bloky dokumentující moje životní etapy. Před několika lety jsem se vrátil do skupiny Wanastowi Vjecy (dříve 1992-7) a po letech začal opět spolupracovat s Alešem Brichtou (s Arakainem 1990-1, Zemětřesení 1993). V domácím studiu se pak rodily po experimentálnějších albech přímočaré až stupidní songy nebo nápady na covery“, prozradil Smetáček.

Na desce se však objevují i nadžánrové výlety s odkazy na různé hudební styly. O tom je možné se přesvědčit i návštěvou koncertu, aktuální informace a termíny vystoupení jsou k dispozici na webových stránkách https://www.smetacek.com/ nebo https://www.kontraproduction.cz/.

SS_promo_01

Koncertní sestava:
Štěpán Smetáček – bicí, trochuzpěv
Ivo Bohuslávek – kytara
Petr Kocour – kytara
Josef Bursa – baskytara
Fany Stehlík – zpěv

Nejbližší  termíny vystoupení:
14.2. Hranice na Moravě / Zámecký klub
15.2. Brno / Metro Music Bar
18.3. Praha / Rock Café – křest alba, volný vstup

Zdroj: Kontra Production